Jak płacić mniej za paliwo? Niektóre miasta mają na to sposób

Po niedawnej obniżce akcyzy ceny paliw nieco spadły. Ale może być jeszcze taniej – jeżeli wybierzemy się na miejską stację benzynową. Plany ich uruchomienia ma kilka miast z naszego regionu.

Włodawa ma plan

O planach uruchomienia miejskiej stacji paliw mieszkańcy Włodawy usłyszeli po raz pierwszy w maju 2020. Burmistrz Wiesław Muszyński zapowiedział wówczas, że miasto zdecyduje się na taką inwestycję, jeśli właściciele działających we Włodawie stacji nie obniżą cen.

– We Włodawie ceny paliw zawsze odbiegały od innych miast regionu, litr benzyny kosztuje przeważnie 20-30 groszy więcej. Nie wiem, z czego to wynika, być może z kosztów transportu? Dlatego liczymy, że otwierając stację benzynową damy mieszkańcom dobrej jakości paliwo za mniejsze pieniądze, a i „sieciówki” obniżą swoje ceny – mówi Hubert Ratkiewicz, prezes włodawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które szykuje się do uruchomienia takiego obiektu.

Powstanie w miejscu istniejącej stacji, obecnie wykorzystywanej tylko na własne potrzeby spółki. Chcemy poszerzyć grono odbiorców – dodaje Ratkiewicz. Kiedy zatankują mieszkańcy miasta? – Myślę, że przyszły rok to realny termin.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Jak płacić mniej za paliwo? Niektóre miasta mają na to sposób"

  1. Krzysztof | 1 stycznia 2022 at 18:43 |

    Proszę zobaczyć przykład ze Stalowej Woli. Wypaliło i pięknie działa. Nie już ma szans na zmowę cenową. Życzę powodzenia w szybkiej realizacji.

  2. A przypadkiem rok temu na forach tej strony nie było obiecane ze “w tym” roku ma się otworzyć ta stacja, a “w tym” roku jest znowu to samo że za roczek jest możliwe otwarcie tej stacji… przy MPGK powstanie…

    • Tak na koniec ubiegłego roku miało coś ruszyć. A tu nic. Pan burmistrz zapewni stację, jako “kiełbaskę” wyborczą za rok. Ostatnio nawet wypalił się albo nie ma nic do powiedzenia. Od miesięcy nie mam vloga.

  3. A jak tam rowno położony beton przy czworoboku? Byl juz pleban z kropidlem czy czekaja na cieplejsze dni?

  4. A zmiany w radzie nadzorczej MPGK już nastąpiły??

  5. A co tam we włodawskim szpitalu?

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content