EDD 2019 – ostatnia edycja

Tegoroczne ostatnie EDD rozpoczną się w piątek, 9 sierpnia rano, a zakończą w niedzielę, 11 sierpnia wieczorem. Po raz ostatni.

 • To będą ostatnie Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Dalej ciągnąć to nie ma sensu, skoro żadnych szans nie ma na uruchomienie w tym miejscu stałego przejścia granicznego. Tegoroczne ostatnie EDD rozpoczną się w piątek, 9 sierpnia rano, a zakończą w niedziele, 11 sierpnia wieczorem.

Głównym celem zainicjowanych w Zbereżu w 2010 r. EDD było przekonanie władz centralnych – tak w Warszawie, jak i w Kijowie – o konieczności utworzenia stałego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w tym miejscu. Zabiegają o to samorządy po obu stronach Bugu. Od co najmniej ćwierć wieku. Bezskutecznie.

Program EDD 2019 na plakacie.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "EDD 2019 – ostatnia edycja"

 1. Wójt olewa, starosta olewa i teraz zostaną tylko wyjazdy z biura podróży.

 2. Te całe “EDD” to tylko kiełbaska wyborcza dla lokalnej politykiery. Już się przejadła i zaczęła cuchnąć, to odpuszczają. Jedyne co na tej imprezie korzystało to kontrabanda. Z tym DOBRO-sąsiedztwem to też nadużycie. Sąsiedztwo i to jedynie naturalne. Bez jakichkolwiek przymiotów będzie dla nich i tak wyróżnieniem.

 3. głos wołającego w puszczy | 6 sierpnia 2019 at 10:05 |

  Zastanawiające, że takich problemów nie ma na przejściu Kryłów – Kryczew. Wójt gminy Mircze i starosta Hrubieszowski zainteresowani są EDD w przeciwieństwie do wójta Woli Uhruskiej i starosty Włodawskiego. Co ciekawe w Kryłowie Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa w 2011 roku otrzymały tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Lubelskiego 2011. A Zbereże cóż, słynie tylko z pomnika “Żelaznego” ale żadnego produktu turystycznego bo względy polityczne biorą górą nad ekonomią.

  • A o jakich plusach ekonomicznych wynikłych z EDD Pan wie?

  • Zrób sobie takie przejście w Kodniu. W zberezu mają dosyć czekania i myślenia oczu przez polityków PiS. Pani Mazurek tyle obiecywała że już jest po rozmowach że stroną ukraińska że już tylko dotknąć i będzie. I co? I nic. Czmychnela do Brukseli po ojro i ma wszystko gdzieś. Tak samo było z fabryką w więzieniu. Miały być nowe miejsca pracy i wpływy do lokalnej kasy i co? Hanhara stoi i niszczeje bo firma się wycofała. Glosujcie dalej na PiS będą wam obiecywali co chcecie a potem jak ktoś się upomni posypią 500+ i postraszą że inny rząd to zlikwiduje i dalej będą się śmiać latając rządowymi samolotami.

   • chiński mandaryn | 9 sierpnia 2019 at 17:35 |

    Ale cyrk on myśli, że tu coś pisał Mariusz. On ma tyle z tym wspólnego co, ja z angielską królową. Człowieku poza nim są jeszcze i inni! Trzeba myśleć.
    W Kodniu dobra myśl. Tam był kiedyś most.

   • to prawda Mazurek dużo obiecywała przed wyborami a teraz się wypięła, od początku wiedziała że nie pomoże w niczym i tylko się śmieje z głupiej Włodawy i okolic, ale ludziom wystarczy pomachać 500+ i już są

 4. Przejście chyba dla przemyciorów. Ale się ożywi że ho ho.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content