Działania EDWARD

18 września od 4 lat są organizowane działania na drogach Europy, których głównym celem jest promowanie bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych. Akcja wpisana jest w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego trwające od 16 do 22 września. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli drogowych prowadzonych przez policjantów.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach (EDWARD) to ogólnoeuropejskie działania Policji, których nadrzędnym celem jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy. Akcja wpisuje się w Europejski Tydzień Mobilności (Road Safety Days), podczas którego działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Wszyscy kierujący w tym czasie mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych prowadzonych przez policjantów. Mundurowi będą przede wszystkim sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami oraz stan trzeźwości. Akcja organizowana jest od 4 lat pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content