Pijany kierowca zatrzymany po obywatelskim zgłoszeniu

Włodawscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, po tym jak otrzymali informację, że w stronę Włodawy porusza się mazda, której kierujący nie może utrzymać prostego toru jazdy. Podczas kontroli okazało się, że 62-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał ponad promil alkoholu. Na dodatek wcześniej już stracił prawo jazdy właśnie za jazdę “na podwójnym gazie”.

Dzisiaj przed godziną 3 włodawski dyżurny otrzymał zgłoszenie od obywatelki, że w stronę Włodawy pojazdem mazda porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca, który wyraźnie nie może utrzymać prostego toru jazdy. Oficer dyżurny natychmiast przekazał tą informacje patrolowi, który już po kilkunastu minutach od zgłoszenia zatrzymał we Włodawie na ulicy Lubelskiej wskazany pojazd.

Kierowcą okazał się 62-latek z Chęcin. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości przez policjantów potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek policjanci ustalili, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Okazało się, poruszał się pojazdem mimo, że już wcześniej stracił prawo jazdy właśnie za jazdę “na podwójnym gazie”.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które może grozić nawet do 2 lat więzienia. Jazda pod działaniem alkoholu stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego każde zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych kierowców jest bardzo ważne i bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

2 komentarzy "Pijany kierowca zatrzymany po obywatelskim zgłoszeniu"

  1. Andrzej Duda z małżonką będzie w czwartek, 17 września w Wytycznie w powiecie włodawskim. Tam odbędą się obchody rocznicowe sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

    O zbliżającej się wizycie pary prezydenckiej poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki. Andrzej Duda z małżonką przyjadą do Wytyczna w powiecie włodawskim. Wizyta zaplanowana jest na czwartek, na godzinę 13.15.

  2. Bo przecież w Wytycznie jest ślicznie.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content