APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE

Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego doszło do 2 zdarzeń drogowych. Najpierw w Dubecznie auto zderzyło się z rowerzystą, a następnie na trasie Włodawa – Okuninka doszło do dachowania toyoty. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń i apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Wczoraj na terenie powiatu włodawskiego doszło do 2 zdarzeń drogowych. Najpierw około godziny 6:00 otrzymaliśmy informację o potrąceniu rowerzysty w Dubecznie. Na miejscu policjanci ustalili, że do zderzenia obydwu pojazdów doszło w momencie wyprzedzania 58-letniego rowerzysty z gminy Hańsk wykonującego manewr skrętu w lewo przez kierującego toyotą – 49-latka z tej samej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj kierujący byli trzeźwi. Kierujący jednośladem został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała.

Do drugiego zdarzenia doszło na trasie Włodawa – Okuninka tuż po godzinie 9:00. Z treści zgłoszenia  wynikało, że pojazd dostawczy wjechał do rowu i dachował. Policjanci wstępnie ustalili, że 47-letni mieszkaniec Łodzi jadący toyotą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nie zapominajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. 

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content