Włodawa w 1979 roku – niepublikowane nagranie

Znalezione na JuTube 🙂

1 Komentarz do "Włodawa w 1979 roku – niepublikowane nagranie"

 1. jestem zachwycona tym nagraniem.pokazuje ono jak bardzo zmienilo sie miasto.niektore mijsca trudno dzis rozpoznac.wiecej takich dokumentow.dziekuje za wspomnienia

 2. Ciekawie wyglądała Włodawa 40 lat temu. Niektóre budynku których już nie ma jeszcze pamiętam. Duże wrażenie zrobiło na mnie wesołe miasteczko. Jednak mimo zwykłych drewnianych domów Włodawa była ładna, ogromne pozytywne wrażenie robi na mnie bardzo duża ilość zieleni. Dzisiejsza Włodawa to betonowa pustynia. Warto przywrócić tą zieleń z okolic czworoboku, wówczas mamy szansę na dobry wypoczynek Włodawian i turystów

  • Dokładnie. Włodawa to był jeden wielki park. Cudowne. Mi osobiście szkoda tej oryginalnej, drewnianej zabudowy. Niestety zastąpiliśmy ją pustakiem, styropianem i paździerzem. Rada do włodarzy, może przy okazji planowanych inwestycji warto pomyśleć o szyldach w mieście. Te kolorowe tandetne płachty i reklamy na płotach, elewacjach tworzą okropną kakofonię. Fajnie by było gdyby udało się dogadać z przedsiębiorcami i nagradzać za schludną spójną reklamę.

 3. Obserwator | 6 grudnia 2019 at 07:13 |

  Włodawa to betonowa pustynia? Ludzie czy Was do reszty pogięło? Miasto to nie las czy skansen! To samo dotyczy starych budynków. Mi też ich szkoda ale nie lamentuje na srejboku że rozbierają walącą się chatę np na 11listopada. Ktos to kupił za ciężko zarobione pieniądze inny zarobił bo sprzedał i nic nam do tego. Znacie takie pojęcie własność prywatna? Jeśli nie to proponuję się przykuć do tego co tam jeszcze z tej chaty zostało i czekać. Bardzo szybko policja i sąd wam wyjaśnią o co chodzi. To samo tyczy się reklam itp. Place i wymagam a co robi konkurencja to nie moja sprawa.

  • Czytanie ze zrozumieniem. Nikt nie napisał o tym, że należy chronić rozpadające się budynki, które już są nie do uratowania. Napisałem tylko, że moim zdaniem to była piękna architektura o czym świadczy powyższy film. Wątku o własności prywatnej nawet nie podejmuję bo nie mam pojęcia co się działo w odmętach Twojego umysłu, że doszedłeś do wniosku, że mam coś do owej. Co do zieleni Mazi napisał, że Włodawa jest betonową pustynią w porównaniu do przeszłości. Co jest oczywiście faktem i potwierdza to min. powyższy filmik. Co do reklam istnieje coś takiego jak ład przestrzenny, estetyka etc. Zdaje sobie sprawę, że gusta mamy na odległych od siebie biegunach dlatego kwestia uregulowania tego należy do miasta. Przestrzeń publiczna jest publiczna nie tylko Twoja. I nie podniecaj się tak, Kulczykiem i tak nie zostaniesz.

 4. Film czadowy, Hej elbi.pl może przejdziecie się z kamerą po tych miejscach i zmontujecie film wczoraj i dziś????

 5. hehe ciekawa architektura kochani to szarość PRL.A zieleń to chaszcze i nie koszone trawniki. Czy takiej Włodawy chcecie??? Czy ten Pan kierowca to czasem nie były mieszkaniec który przyjechał z Israel.

 6. Dlaczego na filmiku brak jest głosu?

 7. Kto pamięta co to było chodzenie w kieracie po mieście..???
  Można było spotkać się ze znajomymi,oj chodziło się chodziło

 8. https://www.youtube.com/watch?v=hDlYjV6FH6I

  Te nagrania są częścią filmu o świadkach holocaustu pt”SHOAH” francuskiego dokumentalisty.
  od minuty 37:55 Włodawa i Sobibór kilka minut

 9. Dziękuję za powrót do przeszłości – jak pięknie i zielono było w naszym mieście. A już w 1977 Kofta śpiewał – “pamiętajcie o ogrodach”, cóż dziś beton nie tylko na drogach.

 10. Niezielony | 11 grudnia 2019 at 21:27 |

  Idąc tokiem myślenia moich przedmówców stanowczo należy stwierdzić, że najbardziej zielono było jak Włodawa była jeszcze Osadą i ludzie chodzili “za potrzebą” w krzaki.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki