Podatki i opłaty na 2016 rok

Włodawa Zaledwie kilkanaście minut zajęło radnym przyjęcie jedenastu chwał. Większość dotyczyła ustalenia opłat i podatków na 2016 r.

Pierwszy z projektów dotyczył zmian w budżecie. Oprócz drobnych przesunięć pieniędzy pomiędzy paragrafami trzeba było wygospodarować dodatkowe kilka tysięcy złotych na odprawę emerytalną dla dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Lucyny Lipińskiej. Odchodzi z pracy z końcem grudnia. Na pożegnanie otrzyma trzymiesięczną pensję.

Kolejna uchwała dotyczyła ustalenia stawek podatku od nieruchomości. Chodziło o to, że w dotychczas obowiązującej uchwale nie były zawarte grunty pod jeziorami. Mimo że miasto nie ma takich terenów, to teraz musiało ustalić podatek również od tych gruntów, bo taki jest wymóg ustawowy.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie SuperTydzień

1 Komentarz do "Podatki i opłaty na 2016 rok"

 1. oczywiście to kłamstwo.

 2. Co to znaczy, że opłata targowa była odgórnie narzucona?

 3. no i mamy najdroższą wodę w województwie. podziekujmy wszyscy razem Edkowi i Bożence

 4. Czytaj ze zrozumieniem. Stawki zostały na tym samym poziomie co rok temu. Brawo burmistrz.

 5. “Krzysiu” to jak wychwalasz tak wodzireja, to napisz czemu nie będzie remontowana ulica 1000 Lecia P.P. i ul. Korolowska, co stało na przeszkodzie tej wspónej iwestycji ze Starostwem Powiatowym? Dobrze, że poprzednik zalatwił pieniadze na remonty dróg, bo tak we Włodawie w tym roku nic by nie było zrobione.

 6. Poprzednik to zostawił zadłużone po uszy miasto, że obecny nie ma za co robić teraz inwestycji. Sprytne, można teraz pisać, że ten nic nie robi, a tamten tyle zrobił.

 7. to niezły nieudacznik z przewodniczącego, przez 4 lata był radnym i składająć obietnice wyborcze nie znał stanu finansów miejskich. wobec tego został burmistrzem, by pozatrudniać w jednostkach miejskich działaczy partyjnych i kolesi, oraz brać kilkunastotysięczne wynagrodzenie za siedzenie na tyłku i pisanie na fb?

 8. To we Wlodawie jest tak biednie, ze na wyprawke dla Pani dyrektor nie ma ? A oplaty targowe nalezy zniesc jak wiekszosc miast w Polsce. Z tych oplat ulicy sie nie wyremontuje. wiec lepiej je zostawic kupcom. Oni ta kase i tak zostawia w sklepach, albo sprowadza wiecej i lepszego towaru.

 9. Do robienia zakupów misiu są sklepy a nie przyuliczny handel.Kojarzy mi się to z żydłakami ubiegłego wieku.

 10. Starostwo i i jego PSL-wski szef wszędzie robią syf:
  1000 Lecia P.P. i ul. Korolowska – dziury,
  szpital – długi,
  starostwo – niczego nie załatwisz bo odsyłają od pokoju do pokoju,
  festiwal 3 kultur -właśnie padł (skończyła się kasa z Ministerstwa)
  Ciule z PSL tak rządzą !!!

 11. Z tego co wszystkim wiadomo ul.1000 Lecia P.P. i ul. Korolowska nie będzie remontowana, ponieważ “człowiek od słupka” nie chciał współfinansować tej inwestycji, tak jak uczyniła to gmina przy wspólnej budowie drogi.

 12. Dziwna ta nasza społeczność włodawska kto rządzi ten zły. Jeden zmienił włodawę wybudował chodniki i dobrze, drugi w pierwszym roku reaktywował imprezy też dobrze i tu trzeba być obiektywnym jak się buduje chodniki to teraz za co budować fabryki??? Szczerze to włodawa klimat straciła przez ten beton popatrzcie na stare pocztówki na piękną al. Piłsudskiego 1000 lecia, podoba się wam betonowa Włodawa??? A stołki to domena władzy czy będzie PiS PO PSL SLD. Ale czy nas ktoś pyta……

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki