Patrioty już do nas jadą. Będą ulokowane kilkadziesiąt kilometrów od Chełma

Wszystko wskazuje na to, że to pod Zamościem zostaną ulokowane, a następnie włączone w polski system dowodzenia niemieckie baterie Patriot. Choć Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie tego faktu jeszcze nie potwierdziło, to wiadomo, że do Zamościa dotarły w ostatnich dniach pierwsze kolumny pojazdów wojskowych Bundeswehry.

W połowie stycznia niemiecka armia rozpoczęła relokację systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. O tym, że baterie mają stanąć w województwie lubelskim, mówił szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak, ale konkretnej lokalizacji nie podano.

Pierwsze kolumny pojazdów z obsługą systemów Patriot widziano w ostatni weekend w okolicach Zamościa. To najprawdopodobniej była forpoczta, bo jak podała później Wirtualna Polska, Bundeswehra rozpoczęła w poniedziałek (23 stycznia) „ważną część operacji relokacji pierwszych dwóch z trzech obiecanych systemów obrony przeciwrakietowej Patriot” (w następnym terminie przetransportowany zostanie kolejny – przyp. red.). Konwój wyruszył z Gnoien w Meklemburgii-Pomorze Przednie w kierunku Zamościa. Niemieccy żołnierze, którzy zajmą się montażem systemu, od 16 stycznia czekają na przesyłkę w Polsce.

naszych informacji wynika, że w Zamościu. Przedstawiciele Bundeswehry już w grudniu byli widziani w mieście, natomiast w ostatnią sobotę (21 stycznia) żołnierze w niemieckich uniformach robili sprawunki w miejscowych marketach budowlanych. Kupowali m.in. chodniki i wykładziny, które posłużą im prawdopodobnie do urządzenia miejsca stacjonowania. To właśnie żołnierze Bundeswehry, których około 600 ma docelowo trafić do Polski, mają zadbać o rozwinięcie systemów i osiągnięcia gotowości operacyjnej. Baterie maja być wpięte w polski system dowodzenia, a o ich użyciu będzie decydował polski dowódca.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Patrioty już do nas jadą. Będą ulokowane kilkadziesiąt kilometrów od Chełma"

  1. Brawo kurwa debile. Jeszcze na niech poda dokładne współrzędne. To są debile jednak pisowskie.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.