Miasto wspiera niepełnosprawne dzieci i młodzież

Warsztaty aktywizacyjne, zwiedzanie ciekawych miejsc połączone z rekreacją, wycieczki i piknik rodzinny – to tylko niektóre atrakcje z których będą mogli skorzystać uczestnicy półkolonii organizowanych organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro” we Włodawie. Ich organizacja będzie możliwa dzięki dotacji z budżetu miasta.

– Kolejny już raz wspieramy działalność Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro”. Udział w półkoloniach jest dla podopiecznych Stowarzyszenia często jedyną szansą na aktywne spędzenie czasu w trakcie wakacji. W tym roku przebaczyliśmy na ten cel 6 000 zł z budżetu miasta czyli dokładnie tyle o ile wnioskowało Stowarzyszenie – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.


Podczas dotowanych przez miasto koloni organizowanych w ramach zadania publicznego pn. „Chcemy być tacy sami…. Półkolonie dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży”” uczestnicy będą mogli liczyć na wiele atrakcji. W programie zaplanowano min. warsztaty aktywizacyjne (zooterapia z elementami hodowli koni), zwiedzanie ciekawych miejsc połączone z rekreacją oraz piknik rodzinny.

UM Włodawa

Zmiana wielkości czcionki