Propozycja na razie w zawieszeniu

Burmistrz Włodawy nadal czeka na odpowiedź od swojej odpowiednik z francuskiego Saint-Jean-de-Braye w sprawie nawiązania współpracy. Jego propozycja była szeroko komentowana przez światowe media, które chwaliły antyhomofobiczną postawę Muszyńskiego.

„Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – pisał w liście do Vanessy Slimani, burmistrz Saint-Jean-de-Braye we Francji, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Było to w połowie lutego, tuż po tym, gdy Francuzi zerwali współpracę z Tuchowem w Małopolsce, który przyjął homofobiczną uchwałę o „strefie wolnej od LGBT. Propozycja włodarza Miasta Trzech Kultur szybko poszła w świat, a Muszyńskiego cytowały największe media na globie z „New York Times” na czele.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Propozycja na razie w zawieszeniu"

  1. Coś w stylu jankeskie wojska z rzeszy do nas.

  2. Anty polityk | 26 czerwca 2020 at 16:51 |

    Niby po co i czemu ma służyć współpraca z jakąś mieściną we Francji. Przywiozą nam worek kasy? Utworzą miejsca pracy? – Czy tylko urzędasy pojadą na wycieczkę na koszt biednych podatników z Włodawy z “wizytą”. To już nie “kiełbasa wyborcza” ale totalne lekceważenie i mydlenie oczu mieszkańców tego miasta. Same tematy zastępcze, ” machanie piórami” i brak rzeczywistych, odczuwalnych wyników. Narzekali wszyscy na poprzedniego burmistrza ale on przynajmniej wybudował basen – marzenie wielu nie spełnione przez lata – a co wybudował obecny burmistrz?

    • Jurek ty lepiej odpowiedz na informacje publiczne bo podobno masz z tym problem a dopiero się potem wypowiadaj.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content