Filia wyższej uczelni coraz bliżej

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński porozumiał się w sprawie współpracy z władzami Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie. W piątek 11 grudnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie podpisane zostało porozumienie określające warunki współpracy.  Na jego podstawie już w przyszłym roku na terenie miasta powstanie punkt rekrutacyjno-konsultacyjny uczelni. Następnym krokiem ma być utworzenie we Włodawie wydziału zamiejscowego WSSMiKS.


– Jestem przekonany, że ułatwi to zdobywanie wiedzy i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych mieszkańcom miasta i okolic. Nie będą już musieli dojeżdżać na zajęcia do Chełma lub Lublina, co zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami – wyjaśnia W. Muszyński.
Powstanie włodawskiej fili uczelni będzie również szansą dla najzdolniejszych uczniów, których ze względu na trudną sytuację materialną nie stać na kontynuowanie nauki. Będą oni mogli liczyć na zwolnienie z zapłaty czesnego.
– Współpraca ze nasza uczelnią zdecydowanie przyczyni się do podniesienia prestiżu Włodawy. Natomiast prowadzone przez nas badania z pewnością przyczynią się do rozwoju miasta. – zapewnia dr Michał Gołoś Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie.

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej jest uczelnią niepubliczną, która utworzona została w roku 2004. Założycielem i Rektorem jest dr Michał Gołoś. Szkoła aby zapewnić odpowiednią jakość kształcenia zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli akademickich, którzy w przeważającej większości są jednocześnie pracownikami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a także Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego. Oprócz przekazywania wiedzy, Uczelnia włącza się w proces współpracy międzynarodowej i transgranicznej z Ukrainą, Litwą i Białorusią.  Szkoła rozwija działalność naukową – organizuje konferencje naukowe, wykłady otwarte, spotkania ze znanymi naukowcami i politykami, wydaje publikacje naukowe.

Źródło – Urząd Miejski we Włodawie

1 Komentarz do "Filia wyższej uczelni coraz bliżej"

 1. Baju, baju – im chodzi tylko o kasę. Czego może nauczyć uczelnia z Chełma lubelskiego?

 2. Uczelnia imienia Koziołka Matołka której dyplom jest wart tyle co zużyty papier toaletowy

 3. Koziołek Matołek | 19 grudnia 2015 at 20:09 |

  He he magistry po uniwersytecie we Wlodawie

 4. Może ktoś w końcu będzie miał polski dyplom.

 5. zaciekawiony | 20 grudnia 2015 at 17:45 |

  Ten ukraiński kupił, czy rzeczywiście jeździł do Kijowa?

 6. Serio twierdzicie, że to zły pomysł?! Wykładowcy są głównie z Lublina (lubelskiego). Włodawianie jeżdżą do Białej, czy Siedlec nie po takie dyplomy, a często młodzi po maturze kończą edukację i wręcz staczają się z braku zajęcia. Pytanie do wyżej komentujących: lepiej dostać rybę, czy wędkę?

 7. Ferdek i ska | 22 grudnia 2015 at 18:25 |

  Lepiej skończyć dobrą zawodówkę, zdobyć zawód i umiejętności bo Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej daje dyplom z tytułem mgr zawód
  bezrobotny

 8. bezparyjny | 23 grudnia 2015 at 07:19 |

  I tak zapewne przez przypadek bezpartyjny “burmistrz” prze na podpisanie umowy z “uczelnią” w której “Kandydatem SLD jest rektor Państwowej Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie Michał Gołoś”

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki