„Dzień Życzliwości i Pozdrowień” w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

„Nie od dziś wiadomo, że
dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,
magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
a na znak życzliwości serce dla kolegi wykonaliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,
gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje”
M. Rybarczyk

Dnia 27 listopada 2019 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie obchodziły „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zastanawiały się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym. A pomogło im w tym krótkie przedstawienie przygotowane przez nauczycielki przedszkola pt. „Z przedszkolnej ławki”. Była to również wspaniała okazja do przypomnienia dzieciom „magicznych słów”, dzięki zagadkom spadającym wprost z „magicznego parasola”.

Szczególnymi gośćmi tego wydarzenia w naszym przedszkolu byli milusińscy z Przedszkola Specjalnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, którzy zaprezentowali swoje zdolności taneczne dla całej publiczności i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę związaną z życzliwym zachowaniem się nie tylko w dniu święta i wykonały na pamiątkę tego dnia „Serca życzliwości”, które przyozdobiły przedszkolny hol.

Bardzo dziękujemy naszym gościom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie za odwiedziny, a pani Joannie Szymańskiej za piękne zdjęcia z tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania składamy również dla pana Marka Dymla i Michała Zimnowodzkiego z WDK TV za realizację materiału video z wywiadu z przedszkolakami.

Uroczystość przygotowały nauczycielki: Renata Torbicz, Halina Olszewska, Natalia Cabaj i Małgorzata Filipowicz.

UM Włodawa

Zmiana wielkości czcionki