18 milionów na rozbudowę więzienia

Ponieważ brakuje rąk do pracy w fabryce dla skazanych na odsiadkę, więzienie będzie rozbudowywane. Dyrekcja Zakładu Karnego we Włodowie już podpisała umowę z wykonawcą. Nowy pawilon więzienia ma być gotowy do końca października 2021 roku.

Jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości planuje rozbudowę włodawskiego więzienia. Informacje potwierdził rok temu, przed wyborami samorządowymi ówczesny wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji, opracowanie planów i wyłonienie wykonawcy zajęło ponad rok. Dopiero kilka dni temu dyrektor ZK we Włodawie ppłk. Jacek Sankowski podpisał umowę z wykonawcą, firmą Texom z Krakowa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "18 milionów na rozbudowę więzienia"

  1. Już się wszyscy spuszczali na fabrykę w muzeum ile to zysków ile miejsc pracy ile było fetwania wizyt posłów i co? Wszystko jeblo zanim się zaczęło. Po drugie PiS inwestuje w więzienia ciekawe dlaczego? Przecież nawet Mariusz Wiesio hist(e)oryk i Piotrek piłkarz o świętym Leszku siedleckim nie wspominając mówią że tam siedzą tylko zwolennicy peło co widać w wyborach. O czym to świadczy? PiS po jedno zło !

  2. janko krytykant | 7 grudnia 2019 at 13:44 |

    A ci do dostaną się do “nowego raju” już się rwą do pracy. Totalna bzdura – kara za popełnione czyny powinna być dotkliwa a jak jest ? ile wynosi stawka na wyżywienie więźnia a ile na pacjenta szpitala? Bez względu jakie złe czyny popełnili więźniowie uważam że nie są na tyle głupi by nie robiąc nic mogą mieć tyle co pracując w pseudo fabryce – trzeba być politykiem lub mieć z tego jakąś korzyść aby być tak głupim !!!

  3. Ciekaw jestem wyników kontroli NIK w więzieniu i komentarza ambasadora Polesia i Podlasia. Tak dziękował Pani Mazurek i Panu Terleckiemu za tą inwestycję. Już niemal dzielił miliardy które miały wpłynąć do miejskiej kasy.

  4. Szkoda, że nie u nas, tylko we Włodowie

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content