Będzie dodatkowy termin badań mammograficznych!

Zainteresowanie bezpłatną mammografią w ramach miejskiego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi jest tak duże, że potrzebny będzie dodatkowy termin badań.

Już w najbliższą niedzielę 13 czerwca mieszkanki Włodawy będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach miejskiego „Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Włodawy na lata 2020-2024”.

– Zainteresowanie bezpłatną mammografią jest tak duże, że postanowiliśmy wyznaczyć dodatkowy termin badań na 27 czerwca. Zależy nam bowiem na tym by skorzystało z nich jak najwięcej mieszkanek Włodawy. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Rak piersi jest główną przyczyną zgonów kobiet po 35 roku życia. Większości z nich udałoby się uniknąć gdyby choroba została wykryta odpowiednio wcześnie. Tymczasem program wczesnego wykrywania raka piersi finansowany przez NFZ obejmuje jedynie badania kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Dlatego też w trosce o życie i zdrowie mieszkanek Włodawy władz miasta przygotowały „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Włodawy na lata 2020-2024”.

– Z bezpłatnych badań w ramach programu mogą skorzystać kobiety w wieku 39-49 lat, które wcześniej nie leczyły się z powodu nowotworu piersi. Głównym kryterium kwalifikacji do wzięcia udziału w programie jest rok urodzenia i zameldowanie na pobyt stały we Włodawie. W ramach programu poza badaniami mammograficznymi, przewidziane są m.in. szkolenia z zakresu samobadania piersi wraz z edukacją zdrowotną kobiet. Uczestniczki programu, u których zostaną wykryte niepokojące zmiany będą kierowanie na leczenie do świadczeniodawców posiadających umowy z NFZ – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Badania przeprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Marmed ze Świdnika. Na parkingu Urzędu Miejskiego we Włodawie 13 i 27 czerwca w godzinach 9:00 – 16:00 stanie mammobus. Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety urodzone w latach 1977-1982 zameldowane na pobyt stały we Włodawie. Zapisy na badania przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do soboty pod numerami telefonów 723 351 002, 723 351 003 w godzinach 8:00-18:00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty!

2 komentarzy "Będzie dodatkowy termin badań mammograficznych!"

  1. wie ktoś co z tym dziecięcym? zbierali podpisy, podpisałam się i co dalej? Pan Starosta? Pani Dyrektor? Jakikolwiek odzew? ktos? cos?

  2. Dlaczego zbierali podpisy tylko jeden dzień i to jeszcze nie ogłoszono tego publicznie?

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.