Leśnicy zapraszają na nocleg do lasu

To świetna oferta dla prawdziwych twardzieli i miłośników survivalu. Lasy Państwowe zapraszają wszystkich chętnych do przenocowania na łonie natury. Wszystko w ramach akcji „Zanocuj w lesie”. Miejsca są bezpieczne i malownicze. W całym kraju jest ich aż 600 tys. hektarów. Taką strefę wyznaczyło również Nadleśnictwo Włodawa.

„Zanocuj w lesie” to projekt realizowany przez Lasy Państwowe. Akcja została zapoczątkowana pod koniec 2019 roku w kilkunastu regionach Polski i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zadaniem nadleśniczych było wyznaczenie miejsc, gdzie miłośnicy przyrody mogliby spędzić noc w kompleksie leśnym, z dala od cywilizacji. Chętnych turystów i miłośników bushcraftu oraz survivalu nie brakowało. Trzeba przyznać, że spisali się na medal, bo zawsze zostawiali po sobie porządek. Obecnie akcja realizowana jest już na terenie całego kraju. Miejsce do nocowania na łonie przyrody wyznaczyło także Nadleśnictwo Włodawa.

– Jest to obszar o powierzchni ok. 1600 hektarów. Znajduje się w dwóch leśnictwach: Załucze i Dobropol, przy trasie z Włodawy do Lublina – informuje Aleksandra Chwalczuk, koordynatorka programu w Nadleśnictwie Włodawa. – Dla zainteresowanych turystów i miłośników survivalu teren jest udostępniony bezpłatnie. W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Z kolei, jeżeli ktoś planuje dłuższy pobyt i powyżej limitu dziewięciu osób, musi ten fakt zgłaszać do nadleśnictwa. Informację można przesłać mailem na adres: wlodawa@lublin.lasy.gov.pl – tłumaczy Chwalczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.