Autobus chociaż raz w tygodniu…

(Na powiatowej sesji nadzwyczajnej m.in. zatwierdzono wkład finansowy samorządów powiatu i gmin w fundusz autobusowy. Dzięki temu dodatkowo w powiecie włodawskim pojawią się nowe linie komunikacji publicznej. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja radnych.

Na początku rzadko słyszana radna Elżbieta Strońska miała prośbę, by komunikacja choć raz w tygodniu „zahaczała” o miejscowość Żdżarka (gm. Hańsk). Z kolei nader często słyszany radny Mariusz Zańko stwierdził, że ta uchwała to bardzo dobra wiadomość dla powiatu włodawskiego. Jednocześnie postulował, aby przystanek przy rynku dostosować do potrzeb korzystających. Natomiast radni Wiesław Holaczuk i Romuald Pryll prosili o umiejscowienie przystanku przy szkole – „Modrzewiaku”.

Głos w dyskusji zabrał także starosta Andrzej Romańczuk – Koszt samorządu powiatowego i gminnych w tym roku to ok. 70 tys. zł. I to będzie kwota dzielona 50 na 50 – po równo powiat i gminy powiatu, ale niewiele wiadomo, jak będzie wyglądała sprawozdawczość, refundacja etc. W naszym powiecie czterech przewoźników świadczy usługi, dwóch przystąpiło do negocjacji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Autobus chociaż raz w tygodniu…"

  1. Reaktywacja PKS Włodawa powinna być priorytetem dla władzy

  2. Obecna, poprzednia i przyszła władza lokalna nie miała, nie ma i nie będzie miała wiele do powiedzenia w tym temacie. Upadek komunikacji lokalnej to zaniedbanie systemowe, za którą odpowiadają wszystkie rządy po 1989. Zwyczajnie postanowiono nie dokładać do interesu zapominając o tym, że do niektórych interesów może warto jednak dokładać. Inną drogą poszli Czesi, którzy po zmianie ustroju zachowali w miarę fajną komunikację autobuaową i nawet rozwineli kolej. Buczenie, że ten czy inny lokalny polityk by uratował PKS to czysta demagogia. Pozdrawiam

  3. Zamiast remontować betonówkę powinni doprowadzić tory z orchowka do Włodawy

  4. Zamiast budować dworzec we Włodawie powinno się zelektryzować obecną linię

  5. Kto pisze takie bzdury? Żadnego mądrego komentarza. Inne samorządy wykorzystują co się da. Tutaj nic nie trzeba i dlatego czas się zatrzymał w latach 80-ątych. Gdzie jest starosta i burmistrz oraz ich urzędy, pytam się?

  6. artykuł o autobusach, nawet nie o pekaesie.Podjęta zastanie kolejna próba reaktywacji połączeń autobusowych. Tym razem przy pomocy państwa i samorządów gminnych. Tanie bilety zachęcają do korzystania z komunikacji autobusowej. W miarę sporo połączeń. Dobry ruch starosty i tyle. Trzeba korzystać.

  7. A ja się nie zgadzam żeby autobusy woziły powietrze za moje podatki.

  8. Właśnie część tych komentarzy jest trafnych. Powinno być to skoordynowane z infrastrukturą drogową Włodawy tak aby wybudować chociaż kilka nowych przystanków w obrębie miasta. Można by było prowadzić bilety dwustrefowe.

  9. Nie życzę sobie aby za moje pieniądze pseudo przewoźnicy wozili w BUS as powietrze i brali za to kasę.

  10. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki