Z Afryki – nie odbieraj!

Połączenie od dziwnego numeru zazwyczaj przychodzi późnym wieczorem lub w nocy. Szybko się urywa. Po jakimś czasie dzwoni inny numer, o tym samym kierunku. Nie odbierajmy i pod żadnym pozorem nie oddzwaniajmy. To naciągacze.

Mali to kraj w Afryce Zachodniej, którego numer kierunkowy to +223. Właśnie od tak zaczynających się numerów połączenia odbierali ostatnio mieszkańcy powiatu włodawskiego. – Pierwsze połączenie odebrałam w nocy 7 listopada – mówi pani Barbara. – Było tak krótkie, że telefon nawet nie zadzwonił.

Po kilkudziesięciu minutach usłyszałam dzwonek. Gdy spojrzałam na wyświetlacz, zdziwił mnie dziwny numer, z którego pochodziło połączenie. Nie odebrałam i z ciekawości sprawdziłam, co to za numer. Okazało się, że jego początkowe cyfry to kierunkowy do Mali. Nie mam tam ani rodziny, ani znajomych, więc domyśliłam się, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy – tłumaczy kobieta. Z podobnym numerem miał do czynienia pan Romuald i jeszcze kilku innych (o tylu wiemy) mieszkańców powiatu włodawskiego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content