W)schody Powiatu Włodawskiego 2019 – czekamy na zgłoszenia

21 lutego br. w hotelu Drob w Urszulinie po raz czwarty odbędzie się gala, podczas której wręczone będą honorowe tytuły „(W)schody Powiatu Włodawskiego.
Zostaną one przyznane osobie, instytucji oraz firmie, które w ubiegłym roku wniosły największy wkład w promocję i rozwój powiatu. Statuetki, zupełnie nowe i wyjątkowo piękne, już czekają na zwycięzców. Laureatami trzech poprzednich tytułów byli: w kategorii osoba: prof. Stanisław Baj, prof. Mirosław Trociuk i Agnieszka Smolińska, w kategorii instytucja: Poleski Park Narodowy, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi i Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, w kategorii firma: Huta Szkła w  Dubecznie,  Firma Handbud z Włodawy i Hotel Drob w Urszulinie. – Powiat włodawski od lat boryka się z niedocenianiem wielu ludzi czy firm, które naprawdę bardzo mocno promują naszą nadbużańską ziemię – mówi pomysłodawca, starosta Andrzej Romańczuk. – Akcja ta ma przede wszystkim na uwadze tych, którym powiat włodawski zawdzięcza bardzo wiele. Chcemy ich tym już prestiżowym tytułem –  docenić. Poprzednie gale były bardzo wysoko ocenione przez wszystkich uczestników i nawet stały się wzorem dla tego typu innych organizatorów wydarzeń. Honorowy tytuł będzie przyznawany corocznie w pierwszym półroczu za rok ubiegły. Zawsze będą to trzy unikatowe statuetki. Wnioski można składać w sekretariacie starostwa lub drogą mailową (starostwo@powiat.wlodawa.pl) do 11 lutego br. (decyduje data wpłynięcia wniosku). Prawo zgłaszania kandydatur do tytułu „(W)schody Powiatu Włodawskiego” mają jednostki samorządów terytorialnych (również rady gmin i miasta), a także organizacje i instytucje społeczno-kulturalne i gospodarcze. Załączniki poniżej. 
Nazwa pliku Rozmiar Wniosek zgłoszenia kandydata za 2019 rok.docx 15.322266 KB Regulamin przyznawania Honorowego Tytułu wschody.pdf 129.15039 KB
Skip to content