Uratowali 69-letnię kobietę, w której domu doszło do pożaru

Wczoraj policjanci przez okno wynieśli 69-letnią kobietę, w której domu doszło do pożaru. Mundurowi udzielali jej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Policjanci jako pierwsza służba ratownicza na miejscu rozpoczęli akcję gaśniczą budynku. Bez wątpienia gdyby nie ich szybka i profesjonalna reakcja mogłoby dojść do tragedii.

W piątek około godziny 17:45 policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej oraz KPP Śrem i Ostrów Wielkopolski (garnizon wielkopolski) pełniący służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy zostali skierowani przez dyżurnego do gminy Wola Uhruska, gdzie doszło do pożaru domu. Na miejscu w budynku widoczne było bardzo duże zadymienie oraz palił się tapczan. Mundurowi przy użyciu gaśnic samochodowych rozpoczęli akcję gaśniczą.

W związku z informacją, że wewnątrz budynku może znajdować się kobieta, policjanci przeszukiwali pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli leżącą na łóżku 69-letnią mieszkankę domu. Policjanci z uwagi na realne zagrożenia wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielali pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie na miejsce przybyli strażacy z Włodawy i Woli Uhruskiej, którzy przejęli akcję gaśniczą.

Niewątpliwie profesjonalne działanie policjantów zapobiegło nieszczęściu. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny przykład na to, że policjanci w codziennej służbie ratują innych nawet z narażeniem życia.

„Pomagamy i chronimy”.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content