Ubezpiecz swój niezbędny gadżet

Jest jedno urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Niektórzy nigdy się z nim nie rozstają. Czy w związku z tym nie powinnyśmy o niego właściwie zadbać?

Jeśli czytając powyższe zdania, pomyślałeś o smartfonie – ten artykuł jest dla ciebie. Nikt chyba nie ma już wątpliwości, że to urządzenie zupełnie odmieniło nasze życie. Badania przeprowadzone przez TNS OBOP dają wyobrażenie o różnorodności zastosowań współczesnych telefonów. 67% Polaków używa smartfonów głównie do wysyłania SMS-ów, 59% – do robienia zdjęć i przeglądania Internetu, zaś 41% – do sprawdzania skrzynki pocztowej. Nowoczesny telefon łączy w sobie bardzo wiele funkcji – pozwala skontaktować się z bliskimi, służy zabawie, a nierzadko także pracy. Przed konsekwencjami jego utraty lub zniszczenia ochroni cię polisa ubezpieczeniowa.

 

Warianty ochrony

Standardowe Mobile phone insurance (pod taka właśnie nazwą polisa zdobywa popularność za granicą, zwłaszcza ta pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance) chroni właściciela przez finansowymi skutkami uszkodzeń mechanicznych telefonu komórkowego, będących zwykle następstwem upadku, działania wilgoci, a w nielicznych wypadkach – również mrozu. W takich sytuacjach ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy – zazwyczaj jednak do wysokości niższej niż wartość urządzenia – lub wymienia smartfon na nowy. Na pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej możesz liczyć również wtedy, gdy twój telefon zostanie skradziony. Nieco szerszy wariant ochrony przewiduje też zwrot kosztów, którymi obciążył cię złodziej, wykonując połączenia ze skradzionego ci sprzętu.

 Dla wymagających

 Jeśli jesteś posiadaczem bardzo kosztownego urządzenia, możesz zażyczyć sobie ochrony szerszej niż standardowa. Niektóre firmy, takie jak Gadget Cover, mają w swojej ofercie polisę skierowaną wyłącznie do użytkowników iPhone’ów. Może zainteresuje cię także ubezpieczenie drogich akcesoriów (jako część polisy na smartfon), przedłużenie ochrony na zasadach przewidzianych w gwarancji albo zabezpieczenie się na wypadek zgubienia sprzętu – umożliwiają to tylko nieliczne firmy.

Mobile phone insurance to propozycja dla osób świadomych tego, jak ważną funkcję pełnią smartfony we współczesnym świecie. Dzięki polisie nie będziesz musiał więcej naprawiać sprzętu za pieniądze z własnej kieszeni.

Zmiana wielkości czcionki