Szczepionkowa afera po włodawsku

Podobno we włodawskim szpitalu zaszczepiono przeciw COVID-19 osoby spoza grupy „zero”, niebędące nawet mieszkańcami tego powiatu. Jedna ponoć przyjechała aż z Warszawy, aby szybciej przyjąć szczepionkę. Szef włodawskiego PiS zapowiada, że osobiście zajmie się wyjaśnieniem sprawy.

Wśród włodawian aż huczało w ubiegłym tygodniu o tym, że w lokalnej lecznicy szczepione są osoby spoza grupy lekarzy, pielęgniarek, medyków i innych osób świadczących usługi medyczne. Newsa opublikował onet.pl, do którego miał się zwrócić z prośbą o nagłośnienie sam personel medyczny. Jak podaje portal, „autorzy skargi” twierdzili, że nie dość, że zaszczepiono osoby spoza grupy „zero”, to w pierwszej kolejności szczepieni byli pracownicy administracji z dyrektor szpitala Teresą Szpilewicz na czele, zamiast medyków, którzy bezpośrednio narażeni są na zakażenie się koronawirusem. Personel szpitala rzekomo miał nawet nie wiedzieć nic o tym, że do szpitala dotarły szczepionki.

– To prawda, że pani dyrektor zaszczepiła się jako druga, ale zrobiła to dlatego, żeby dać przykład innym pracownikom, którzy niezbyt licznie zapisywali się na listę. Do 18 grudnia zapisała się zaledwie jedna trzecia personelu. Poza tym, pani dyrektor była jedną z pierwszych, która wpisała się na listę szczepień – tłumaczyła dla onet.pl Izabela Dowierciał, koordynator szczepień przeciw COVID-19 we włodawskim szpitalu.

O wyjaśnienia zapytaliśmy starostę włodawskiego Andrzeja Romańczuka, który z racji pełnionej funkcji sprawuje nadzór nad szpitalem. Potwierdził, że wie o “aferze”, ale zapewniał, że we włodawskim szpitalu nikt spoza grupy „zero” nie został zaszczepiony. W czym więc jest problem?

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Szczepionkowa afera po włodawsku"

  1. i jak tu w tej wlodawie zyc wladza bezradza nie istnieje

  2. Panie starosto popytaj się pan personelu szpitala ile osób było zaszczepionych poza grupę 0 . W konia Pana ktoś robi.

  3. Pan Starosta jak zwykle nie widzi problemu. Najważniejsze że Walduś niemota posłusznie napisze pochlebny artykuł w Nowym Tygodniu i obaj zadowoleni. Na szczęście jeden z radnych już zapowiedział kontrolę. Trzymam kciuki. Ktoś musi w końcu głośno powiedzieć jak jest.

  4. Pod koniec grudnia w pierwszej turze zaszczepiło się ok.20 osób nie medyków (na 75 zaszczepionych) Osoby które pracują w szpitalu wielu tych osób nie znają. Czyżby spoza powiatu?

  5. a medycy czekali

  6. słuchajcie a caryca z Hanny jest w tej grupie, bo zachowania i wypowiedzi budzą wiele wątpliwości.

  7. Wiesiek jestem za tym aby u jawność osoby które zastały zaszczepione z poza grupy, a szczególnie naszych włodarzy z trenu powiatu Włodawy. trzymam kciuki

  8. W czym więc problem ?Ty tu jesteś problemem bo nie dopilnowałeś i jeszcze powtarzasz głupoty świadomie lub nie.Mam nadzieję że prawda ujrzy światło dzienne i ludzie też przestaną się bać i głośno mówić o nieprawidłowościach o których wiedzą.

  9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content