Znamy zwycięzców Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wczoraj został rozstrzygnięty etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. 9 drużyn ze szkół podstawowych powiatu włodawskiego zmagało się w 4 konkurencjach. Najlepsze okazały się drużyny z Urszulina oraz Włodawy. Bezkonkurencyjni w klasyfikacji indywidualnej byli: Leo Chaciołka oraz Magdalena Bielawska.

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie. Łącznie 9 drużyn ze szkół podstawowych rywalizowało w II grupach wiekowych. Młodzież zmagała się w 4 konkurencjach: test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód.

Turniej rozpoczęło uroczyste otwarcie przez gospodarzy Turnieju. Na uroczystość przybył przedstawiciel Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz przedstawiciel Straży Miejskiej. Na Turnieju nie zabrakło gościa honorowego imprezy– Pana Jana Nieścioruka, który od lat wspiera nas w organizacji i dba o wysoki poziom wszystkich konkurencji.

Po zaciętych zmaganiach młodzieży w grupie I najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Urszulinie. To właśnie z tej szkoły w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Magdalena Bielawska. II miejsce zajęła jak w roku ubiegłym Szkoła Podstawowa w Woli Uhruskiej. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie. W grupie II zwyciężyła drużyna gospodarzy ze Szkoły Podstawowej ne 3 we Włodawie. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnik tej placówki – Leo Chaciołka zdeklasował konkurencję i wygrał w klasyfikacji indywidualnej. Na II miejscu uplasował się Zespół Szkół w Urszulinie. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Szkoła Podstawowa w Wyrykach.

Na uroczystym podsumowaniu wręczono nagrody, puchary, dyplomy oraz upominki laureatom turnieju. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, Gminę Miejską we Włodawie, Gminę Wyryki, Straż Miejską we Włodawie oraz WORD w Chełmie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom oraz osobom zaangażowanym w organizacje Turnieju, a w szczególności Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie oraz Janowi Nieściorukowi za wsparcie logistyczne całego przedsięwzięcia. Dziękujemy także strażakom oraz strażnikom miejskim za przeprowadzenie poszczególnych konkurencji.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content