Spotkanie w przedszkolu

Włodawscy policjanci odwiedzają przedszkola na terenie powiatu włodawskiego. Spotkania poświęcone są przede wszystkim bezpieczeństwu związanemu z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie odwiedzają przedszkola naszego powiatu, rozmawiając z maluchami przede wszystkim o bezpieczeństwie. Ostatnio odwiedzoną placówką oświatową było Przedszkole w Hańsku Pierwszym oraz Szkoła Podstawowa w Wytycznie.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały policjantki, zadając przy tym mnóstwo pytań. Przedszkolaki z ochotą uczestniczą w zajęciach, w których nie brakuje tematycznych piosenek oraz wierszy. Funkcjonariuszka podczas zajęć dydaktycznych, przypominała o pozytywnych aspektach noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się na drodze, jak przechodzić przez ulicę i o czym mówią nam znaki drogowe. Dużą ciekawość najmłodszych wzbudził policyjny mundur, radiowóz oraz służbowe wyposażenie.

Policjantka omawiając podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniała o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, jak również poćwiczyła z dziećmi numery alarmowe.

K.ZP

Skip to content