Roboty nie mają przed nimi tajemnic. Pomóżmy młodym inżynierom wyjechać do USA

Młodzi inżynierowie z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie wywalczyli II miejsce w ogólnopolskim finale prestiżowego konkursu z robotyki First Lego League. Teraz mają okazję rywalizować na arenie międzynarodowej, w Stanach Zjednoczonych. Żeby ich marzenie się spełniło, potrzebne są pieniądze, bo bilety do USA kosztują krocie. Wszyscy możemy pomóc!

Krzysztof, dwa Michały, Alicja, Mati i Tadek – tworzą włodawską drużynę Alpha Team. To młodzi pasjonaci programowania, którzy we włodawskim MDK zgłębiają tajniki robotyki. Na początku kwietnia zespół, pod czujnym okiem Mariusza Józefczuka, wywalczył wicemistrzostwo Polski w turnieju First Lego Legue (FLL). Co to takiego?

Projekt jest efektem współpracy firmy Lego Group i amerykańskiego programu First, który ma za zadanie rozwijać u dzieci i młodzieży umiejętności z zakresu nauki, nowych technologii, inżynierii i matematyki. FLL to program przeznaczony dla uczniów w wieku od 9 do 16 roku życia. Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie, zbudowanie (z klocków Lego) i zaprogramowanie robota, który wykonuje określone zadania.

Ponieważ młodzi inżynierowie z Włodawy spisali się na medal, zostali zaproszeni do Stanów Zjednoczonych na zawody międzynarodowe – WPI First LEGO League US Open. Turniej odbędzie się w Worcester w stanie Massachusetts, już na początku czerwca.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content