Przemytnicy złapani na gorącym uczynku

Po raz kolejny funkcjonariusze NOSG na „zielonej granicy” zatrzymali przemytników, przy których ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów.

26 czerwca br. strażnicy graniczni z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w pobliżu miejscowości Husynne w powiecie chełmskim, zauważyli osoby niosące znad rzeki granicznej Bug czarne pakunki. Podczas kontroli czterech mężczyzn ustalono, iż są oni obywatelami Ukrainy, natomiast w pudłach i plecaku, które funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 115 tys. zł. W toku dalszych czynności okazało się również, że dwóch z zatrzymanych figuruje w bazach danych jako osoby poszukiwane w celu odbycia kary w zakładzie karnym.
Zatrzymani Ukraińcy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe.
Po zakończeniu wobec nich czynności prowadzonych przez SG dwóch Ukraińców przekazano ukraińskim służbom granicznym, natomiast pozostali uczestnicy przemytu zostali osadzeni zgodnie z wyrokiem sądowym w zakładzie karnym.
Ujawnione papierosy zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości około 11 mln zł.

www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Zmiana wielkości czcionki