Policjanci przeprowadzili akcję “Alkohol i Narkotyki”

Działania pod nazwą „ Alkohol i Narkotyki” przeprowadzili na drogach województwa lubelskiego policjanci z drogówki. Ich działania ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli kierujących pojazdami pod kątem ujawniania i eliminowania kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie. Łącznie skontrolowali ponad 21 tysięcy kierujących.

Zwiększona liczba wczorajszych kontroli drogowych związana była z przeprowadzaną ogólnopolską akcją pn. „ Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi sprawdzali nie tylko stan trzeźwości kierujących, ale również to, czy zatrzymane do kontroli osoby, mogą znajdować się pod wpływem narkotyków.

Łącznie podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze skontrolowali 21 tys. kierujących. W ich wyniku ujawnili 30 kierujących pojazdami na podwójnym gazie, w tym 19 w stanie nietrzeźwości i 11 w stanie po użyciu alkoholu. Ujawniono również 1 kierującego pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali 18 rowerzystów kierujących po alkoholu, ujawnili także 4 kierujących pojazdami z obowiązującym zakazem sądowym.

W samym Lublinie i okolicach policjanci dokonali ponad 4,5 tys. kontroli stanu trzeźwości. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 8 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 43-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna kierował osobowym daewoo mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

AK/KG

Skip to content