PiS poruszony decyzją wójta

Wójt Hańska odmówił przyznania dodatku węglowego starszemu małżeństwu z Osowy, choć mają oni i kuchnię kaflową, i tradycyjny piec, tzw. kopciuch. Jego decyzję podtrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze, co wywołało wielkie oburzenie tych ludzi. – To są rządowe pieniądze i nam się należą – twierdzą rozgoryczeni.

Niedawno starsze małżeństwo z Osowy otrzymało ostateczną decyzję, że nie dostaną tzw. dodatku węglowego. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Chełmie podtrzymało decyzję wójta gminy Hańsk, który odmówił małżonkom tego świadczenia.

– To jest skandal. Spełniamy wszystkie wymogi, mamy dwa piece kaflowe i jeden kocioł na paliwo stałe, tzw. kopciuch, w którym palimy węglem i drewnem, a tu odmawia nam się przyznania dodatku na jego zakup? Jak tak można!? Przecież to nie są pieniądze wójta czy gminy, tylko rządu, który postanowił ulżyć Polakom w ciężkich czasach. Poza tym gmina powinna udzielić wsparcia starszym osobom i jeżeli pojawiły się jakiekolwiek niejasności na etapie wypełniania wniosku, ktoś z pracowników powinien zareagować, podpowiedzieć i pomóc.

Gmina natomiast celowo komplikowała sprawę, wzywając nas ponownie do urzędu, aby nam utrudniać i nakazywać ponowne wypełnianie dokumentów celem dokonania zmian na ich niekorzyść, a ostatecznie doprowadzić do pozbawienia nas należących się prawnie pieniędzy z tego tytułu – argumentują Leokadia i Bronisław, którzy niedawno hucznie świętowali 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "PiS poruszony decyzją wójta"

 1. Żenada. WStyd panie wójcie zamiast pomóc starszym ludziom, doradzić pan rzuca oskarżenia i leci do prasy. Widać peeselowskie zacietrzewienie i brak empatii. Mam nadzieję, że to już ostatnia pana kadencja. Widać , że zbyt długie zarządzanie gminą panu ciąży.

 2. Żenada. Wstyd panie wójcie wyżywać się na starszych osobach. Zamiast pomóc, doradzić to pan wydał negatywną decyzję i mało tego to jeszcze próbuje dokopać staruszkom przez podanie informacji do prasy. Mam nadzieję, że to już ostatnia pana kadencja. Widać, że brakuje panu empatii i jest pan wypalony zawodowo.

 3. stary komuch | 17 lutego 2023 at 13:30 |

  wójt starzeje się arogancko ….ale, są gorsze choroby ….

 4. tak to mają buraki z psl. Vide szpital

 5. Okropne! Wyborcy nie zapomną! Oby ostatni taki wodzirej ..

 6. Jaki skandal? Po prostu nie wszystko wszystkim się należy. Jeżeli kolegium podtrzymało decyzję wójta to musiało być coś na rzeczy. Ewidentny przykład, że jak rząd mówi, że daje to mówi, a jak mówi, że zabiera to zabiera. Co za zdziwienie?

 7. Oto kolejna twarze peeselu.Juz starosta zaprasza marszałka Senatu do prywatnej firmy bo sam nie ma się czym pochwalić. Czyżby koleżanka partyjna sobie nie radziła z prowadzeniem szpitala? A jak było wczoraj na posiadowce za publiczne pieniądze? Jedzenie dobre było? Orkiestra grała do końca jak na Titanicu? Porównanie nie przypadkowe. Pakujcie kartonik bo wyniki wyborów zabolą oj zabolą.

 8. Skandal polega na tym, że jedynie wójt z gminy Hańsk poleciał do prasy by zaatakować staruszków zamiast starać się im pomóc. Podobnych przypadków w innych gminach było wiele i nikt do prasy nie poleciał. I to źle świadczy o władzy człowieka, który ma za zadanie pomagać takim ludziom, a nie oczerniać.

 9. A w Gminie Włodawa PSL równie arogancki …Oni już tak mają

  • Może dajcie sobie spokój z polityką. Włączcie sobie lepiej TVN24 lub TVPInfo.

 10. To nie są rządowe pieniądze, to pieniądze które rząd pod groźbą kar i windykacji zabrał ciężko pracującym Polakom!!!

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content