„Pierwsze kroki żeglarskiej przygody”

W dniach 26 – 28 sierpnia MOSiR we Włodawie wspólnie ze Klubem Żeglarskim „Wega” nad Jeziorem Białym zorganizował zajęcia dla początkujących miłośników wiatru w żaglach. Grono przyszłych żeglarzy zapoznało się z podstawową teorią żeglowania. Na pytania: Jak się zachować na brzegu i wodzie aby było bezpiecznie?, Jakie węzły trzeba znać? i na wiele innych, w trakcie zajęć odpowiadali komandor Krzysztof Kratiuk oraz Aldon Dzięcioł i Artur Kościuk.

Pierwsze pływanie odbyło się pod opieką instruktorów prowadzących zajęcia, jednostkami typu Omega. Wspólnie na jachcie obsługiwano żagle, zaprezentowano manewry odchodzenia i dochodzenia do pomostu czy nawet stawiania i zrzucania żagli.

Codziennie wyjścia na wodę poprzedzone były teorią, nauką podstawowych węzłów żeglarskich, odpowiedniego zachowania na jachcie i pomoście zgodnego z ceremoniałem i etykietą w żeglarstwie, to przede wszystkim uprzejmość, kultura i dobre wychowanie. Ucząc się żeglowania, uczmy się więc i zgodnego z wodną etykietą postępowania.

Pasjonaci żeglarstwa twierdzą, że nie ma piękniejszego sportu. Dla większości osób żeglujących to coś więcej niż tylko zwykła aktywność, są i tacy, którzy żeglarstwo określają jako filozofia życia. Jeśli chcesz dołączyć do grona tzw. „wilków” morskich zgłoś się do Nas. To wcale nie jest takie trudne. Nie ważne ile masz lat, do nauki żeglowania każdy wiek jest dobry.

Zapraszamy wkrótce!!!

DSC_0326
DSC_0331
DSC_0389
DSC_0395
DSC_0364
DSC_0375

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na facebooku.

https://www.facebook.com/pg/MOSIR.Wlodawa/photos/?tab=album&album_id=2606045816125457

Skip to content