Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Postawą, którą warto naśladować wykazał się mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał policji. 42-letni kierujący miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godzinie 9:00 włodawski dyżurny otrzymał informacje o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że 31-letni włodawianin zauważył kierującego, który wykonywał dziwne manewry na parkingu pod jednym z włodawskich marketów. Gdy podszedł do auta i otworzył drzwi wyczuł alkohol od kierującego. Natychmiast zabrał mu klucze i powiadomił policję. Jak się okazało 42-letni kierujący miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W ostatnim tygodniu włodawscy policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierujących. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę. Jazda po alkoholu to realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierującego pojazdem jak też innych uczestników ruchu. To skrajna nieodpowiedzialność która może skończyć się tragicznie.

młodszy aspirant Daniela Giza- Pyrzyna
KPP Włodawa

Skip to content