Nietrzeźwy woził kolegów po zakupy

Policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek usiadł za kierownicę pojazdu, chociaż miał w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że tylko „miał zawieźć kolegów po alkohol”.

Pomimo wielu apeli i surowych kar wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy. W piątek policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali w Woli Wereszczyńskiej kierowcę fiata. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek znajduje się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył policjantom, że tylko woził kolegów do sklepu po zakupy.

Teraz 58-latek będzie tłumaczył się przed sądem za „jazdę na podwójnym gazie”.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz  kierowania pojazdami. Kierowanie pod działaniem alkoholu to także poważne zagrożenie na drodze. Dlatego apelujemy, aby zawsze reagować widząc nietrzeźwego za kierownicą. W takiej sytuacji należy zadzwonić pod numer 112 i przekazać informację o zagrożeniu. Każdy taki sygnał będzie zweryfikowany.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa