Nie dostaniesz reszty, nie zapłacisz kartą

Parkowanie na wyznaczonych miejscach wzdłuż obwodnicy Jeziora Białego w Okunince od kilku lat jest płatne. Problem w tym, że parkomaty są przestarzałe i nie tylko nie wydają reszty, ale też nie dają możliwości uiszczenia opłaty kartą. Dlatego, jadąc nad Białe, dobrze mieć w kieszeni garść drobnych.

Zgodnie z uchwałą rady gminy we Włodawie parkowanie na wyznaczonych miejscach na obwodnicy jest płatne. Stawka wynosi 3 zł za godzinny postój i dodatkowe 3 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę. Czyli przykładowo, gdy chcemy zostawić auto na godzinę i pięć minut, zapłacimy 6 złotych. Opłaty są pobierane w dni robocze całodobowo, w weekendy samochód zostawimy za darmo.

Taki system nie podoba się wielu kierowcom, i nie ma co im się dziwić, bo nowoczesne parkomaty nie tylko wydają resztę, ale też dają możliwość wykupienia dokładnego czasu postoju co do minuty, a nie za każdą rozpoczynaną godzinę, i oczywiście bez problemu zapłacimy w nich kartą. Automaty z Okuninki takiej możliwości też nie dają, co jest największą uciążliwością dla kierowców.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.