Na zakazie i z promilami uciekał przed policjantami

Urszulińscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę, który na widok radiowozu zjechał na pobliski parking, wysiadł z auta i rzucił się do ucieczki. Policjantom próbował wmówić, że „uprawia jogging”. Jednak szybko wyszło na jaw, że 35-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i zakaz kierowania pojazdami do 2023 roku.

Wczoraj około godziny 18:30 urszulińscy policjanci na ulicy Chełmskiej w Urszulinie zauważyli pojazd marki Kia Ceed, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, po czym zjechał na pobliski parking. Następnie mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem i zatrzymali go po kilku minutach. Mężczyzna próbował wmówić policjantom, że „uprawia jogging”. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Urszulin, który do 2023 roku posiada zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

To nie jedyny kierowca, który wczoraj złamał zakaz sądowy. Wczoraj rano około 8:30 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali 53-letniego motorowerzystę na ulicy Okunińskiej we Włodawie. Mężczyzna kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania.

Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za złamanie zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za to do 5 lat więzienia. Natomiast jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami oraz konsekwencjami finansowymi.

 Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content