Mandat za prysznic na własnej działce

Wielu kierowców na swoich działkach myje auta i je na własną rękę naprawia, by oszczędzić czas i pieniądze. W sieci można jednak znaleźć mnóstwo artykułów, które ostrzegają przed takimi zabiegami, ponieważ są niezgodne z prawem. Czy możemy za to zapłacić karę?

Zgodnie z polskim prawem nie można myć samochodu na własnej działce, jeśli używamy do tego wody ze zwykłymi środkami do mycia. Nie można, ponieważ brudna woda z chemicznymi składnikami to zagrożenie dla ekosystemu. I chociaż kary za to zdarzają się niezwykle rzadko, to warto nie zapominać, że jeśli zdecydujemy się na pucowanie auta pod garażem, możemy dostać mandat wysokości nawet 500 zł. Taki zabieg może spowodować, że wraz z brudem, zmyjemy również smary, sadzę, olej czy inne płyny eksploatacyjne, które niekorzystnie wpływają na środowisko. Czy to oznacza, że auto możemy czyścić tylko w myjni? Otóż nie. Jeśli chcemy myć je na działce, musimy zastosować do tego środki czyszczące ulegające biodegradacji, a także mieć utwardzone i szczelne podłoże, wyposażone w ciek odprowadzający wodę do kanalizacji, szamba lub przydomowej oczyszczalni.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Mandat za prysznic na własnej działce"

  1. Przecież tutaj nikt nie kara “znajmonych” i kolegów. Małomiasteczkowość w czystej postaci

  2. anty pismak | 3 lipca 2020 at 21:45 |

    We Włodawie od kilku dni śmierdzi ściekami które spływają z J. Białego bo spółka wodno ściekowa zamknęła przepompownie a tu jakiś pismak pisze o “zagrożeniu dla ekosystemu” – co ten bełkot znaczy? Czy za zanieczyszczenie rzek Tarasienki Włodawki i terenów zalanych przez ten syf ktoś odpowiedział? Pijalnie piwa i szczelnie nad jeziorem łupią kasę więc i niech płacą za sprawne działanie kanalizacji. Duże opady deszczu nie są żadnym usprawiedliwieniem. Jacyś pseudo inżynierowie planowali to a obecnie inni pseudo prezesi za to odpowiadają.

    • proponuję spacer nad Włodawkę to dopiero poczujesz smród który dociera do naszych mieszkań, dzisiaj może jest delikatniej ale jeszcze kilka dni temu koszmar ,

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content