Kolejne medale lekkoatlety z Włodawy

31. Mistrzostwa Polski Masters i 10. Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz 4. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Olsztynie za nami. Z prestiżowej imprezy dwa złote medale przywiózł do Włodawy Tomasz Rysio. W swojej kategorii był bezkonkurencyjny w skoku wzwyż i w skoku w dal. Po tych sukcesach lekkoatleta zapowiada starty na arenie międzynarodowej.

– W Mistrzostwach Polski w Olsztynie byłem zgłoszony do trzech konkurencji: skoku w dal, wzwyż oraz do biegu na 100 metrów – opowiada Rysio. – Świetne przygotowanie przez trenera Andrzeja Wysokińskiego pozwalało myśleć nawet o biciu rekordów życiowych. Harmonogram zawodów nie ułożył się dla mnie szczęśliwie, bo zaczynałem od skoku w dal, do którego podchodziłem ze zbitą piętą.

Pierwsza próba była bardzo asekuracyjna i niestety krótka. W kolejnej wylądowałem trochę dalej, a następne dwa skoki nieznacznie spaliłem, zbijając bardzo mocno piętę. Siłą rzeczy musiałem wycofać się z konkursu. Szkoda, bo spalone skoki były w granicach 6m20cm, przy tak mocnym wietrze to byłby dla mnie bardzo dobry wynik. Mimo wszystko zdobyłem złoty medal. Kolejna konkurencja to bieg na 100 metrów, z którego się wycofałem, aby nie pogłębić kontuzji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content