Kolejna ofiara wody

58-latek, który wczoraj wypłynął rowerkiem wodnym w Okunince wyskoczył z rowerka do wody i po chwili zaczął tonąć. Mimo prób udzielenia pomocy przez jego znajomych oraz akcji ratunkowej załogi karetki pogotowia – mężczyzna zmarł. Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna wcześniej wraz ze znajomymi spożywał alkohol.

Za nami kolejny piękny i upalny weekend wakacyjny. Sprzyjająca pogoda i wolny czas sprawiają, że chętnie odpoczywamy nad wodą. Woda to jednak nie tylko relaks i odpoczynek ale także szereg zagrożeń. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, nadmierne rozluźnienie i nieuwaga a przede wszystkim wchodzenie do wody po alkoholu – może być tragiczne w skutkach.

O podstawowych zasadach bezpieczeństwa nie pamiętał wczoraj 58-letni mieszkaniec Brześcia, który wraz ze swoimi znajomymi wypłynął rowerkiem wodnym a wcześniej wspólnie biesiadowali. 58-latek po obfitym i zakrapianym alkoholem posiłku wskoczył do wody i zaczął tonąć. Mimo prób udzielenia pomocy przez jego znajomych oraz akcji ratunkowej załogi karetki pogotowia – mężczyzna zmarł. Jego znajomi z którymi spożywał alkohol byli w stanie nietrzeźwości – dopiero dziś możliwe było wykonanie czynności z ich udziałem. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek przy korzystaniu z kąpieli wodnych.

B.Sz
KPP Włodawa

Skip to content