Dzielnicowy odnalazł zagubionego grzybiarza

Wczoraj włodawska Policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące zagubienia w lesie. Na szczęście grzybiarz zabrał ze sobą telefon dzięki czemu dzielnicowy cały czas prowadził z nim rozmowę. Policjant uspokajał mężczyznę i z pomocą Straży Leśnej odnalazł 70-latka z gminy Krasnystaw.

Wczoraj włodawski dyżurny otrzymał zgłoszenie od grzybiarza, który zgubił się w lesie w okolicach Luty. Mężczyzna dzięki temu, że posiadał przy sobie telefon mógł powiadomić nas o sytuacji. Na miejsce od razu został wysłany dzielnicowy sierż. szt. Marcin Nowicki, który przez całą drogę dojazdu rozmawiał z zagubionym. Policjant uspokajał mężczyznę i ustalał miejsce jego dokładnego przebywania. Dzielnicowy wraz z Komendantem Straży Leśnej w Sobiborze i strażnikiem leśnym dotarli do miejsca, w którym znajdował się 70-latek. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medyczn

Apeluje o ostrożność podczas leśnych wypraw. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu komórkowego, odpowiednim ubraniu i posiłku. Nie przeceniajmy też swoich możliwości i jeżeli nie znamy terenu nie odchodźmy za daleko w głąb lasu.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content