Dwukrotnie zatrzymany w ciągu 40 minut

Ze sporymi konsekwencjami musi liczyć się 57 latek, który wczoraj w ciągu zaledwie 40 minut został dwukrotnie zatrzymany przez włodawskich policjantów podczas kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Za pierwszym razem miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu, zaś chwilę później poprawił wynik do prawie dwóch promili. Początkowo otrzymał mandat karny, zaś w drugim przypadku policjanci skierowali wniosek do sądu. Teraz grozi mu wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych do 3 lat.

Wczoraj po 11:00 włodawscy policjanci patrolując ulice miasta zobaczyli jak mężczyzna jadąc rowerem nie trzyma prawidłowego toru jazdy. Podczas legitymowania od 57-latka była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Mieszkańca Gminy Włodawa funkcjonariusze ukarali mandatem karnym i zakazali dalszej jazdy.

Po około 40 minutach ci sami policjanci jadąc w kierunku Gminy Włodawa zauważyli znanego im z wcześniejszego legitymowania mężczyznę, który smiało jechał drogą na rowerze. Po zatrzymaniu 57-latka ponownie zbadali go na stan trzeźwości, który wynosił już blisko 2 promile alkoholu w organiźmie. Policjanci poinformowali cyklistę że teraz sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, gdzie za kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem grozi wysoka grzywna oraz możliwy zakaz prowadzenia pojazdów niemechalicznych na okres nawet 3 lat.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content