Dlaczego plac zabaw w naszym ogrodzie to pomysł na udany zakup

Planując aranżację ogrodu i otoczenia domu warto zadbać o to, aby przestrzeń była harmonijna i spełniała oczekiwania wszystkim domowników, również tych najmłodszych. W ciągu ostatnich lat bardzo dużą popularnością cieszą się przydomowe place zabaw. Jego zakup niesie za sobą wiele zalet.

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie przestrzeni miejskiej bez placów zabaw. Te, które obecne są w mniejszych i większych miastach są prawdziwym centrum rozrywki dla dzieci oraz miejscem, gdzie pociechy mogą aktywnie spędzić czas, pozytywnie rozładować emocje, bawić się w gronie znajomych. Dla rodziców to z kolei miejsce, gdzie mogą zobaczyć, jak dzieci nawiązują relacje społeczne.

Ogrodowy plac zabaw Carol 2 Fungoo fot. Ogrodosfera


Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że niestety dzieci miały dużo mniejszą możliwość kontaktu z rówieśnikami, a tym samym korzystania między innymi z placów zabaw. Rozwiązaniem, które stało się bardzo dobrą alternatywą i pozwoliło na wyjście z opresji jest montaż placu zabaw na własnej działce. Na szczęście producenci oferują naprawdę wiele rozwiązań, które pozwalają na zachowanie estetyki i przede wszystkim sprawienie dziecku radości. Przykładowe modele placów zabaw można zobaczyć na stronie https://ogrodosfera.pl/plac-zabaw. Jakie są najważniejsze zalety posiadania placu zabaw we własnym ogrodzie i czym się kierować, aby zakupić ten najlepszy?

Wybór placu zabaw – klucz do sukcesu

Plac zabaw przede wszystkim powinien być dopasowany do potrzeb dzieci. Im ich więcej tym lepiej zainwestować w model, który będzie miał więcej atrakcji. Drugą kwestią jest rozmiar działki i jej kształt, a także rozmiar modelu, który chcemy wybrać. Plac zabaw nie powinien przytłaczać otoczenia, być zbyt duży, uniemożliwiać sprawne poruszanie się po działce. Oczywiście ogromną uwagę należy przyłożyć do estetyki, solidności wykonania, zastosowanych rozwiązań.

Pamiętajmy, że plac zabaw to nie zawsze wielkie drewniane konstrukcje. Nawet i małe zestawy jak ten “Baloo Garden Point” może okazać się wystarczającym rozwiązaniem. fot. Ogrodosfera.pl

Zalety nowoczesnego placu zabaw

Warto zwrócić uwagę, że plac zabaw w ogrodzie to już nie zbędny wydatek czy fanaberia, a standard aranżacji otoczenia domu. Coraz więcej rodziców dostrzega zalety, które wynikają z zakupu i montażu takiego wyposażenia. Wśród najważniejszych zalet zdecydowanie możemy wymienić:

– możliwość zabawy o każdej porze dnia,
– możliwość skorzystania z zabawy bez konieczności straty czasu na dojazd,
– (w razie konieczności) możliwość zabawy wyłącznie z rodziną,
– możliwość korzystania z różnorodnych rozwiązań, jakie oferuje plac zabaw,
– pełne bezpieczeństwo,
– szansa na aktywny wypoczynek i pozytywne rozładowanie energii,
– ćwiczenie równowagi i sprawności ruchowej,
– ćwiczenie motoryki małej dzięki np. elementom manipulacyjnym,
– szansa na kreatywną zabawę z rówieśnikami,
– możliwość na stworzenie ciekawego miejsca dla dzieci połączonego z innym wyposażeniem, jak
  piaskownica, basen ogrodowy, trampolina, hamak.

Montaż placu zabaw we własnym ogrodzie pozwoli dziecku cieszyć się zabawą zawsze wtedy, gdy będzie miało na to ochotę. Jest to niezwykle istotne wtedy, gdy chcemy (z różnych względów) zachować pełne bezpieczeństwo lub dziecko chce zapraszać do zabawy wyłącznie rówieśników, z którymi ma bardzo dobry kontakt. To daje wszystkim bardzo duży komfort psychiczny, a to przełoży się na zdecydowanie lepszą zabawę.

Skip to content