Bezpiecznie podczas podróży jednośladem

Obecnie ze względu na sprzyjającą aurę na drogach powiatu można spotkać coraz więcej osób podróżujących: motocyklami, motorowerami i rowerami. Przed nami długi weekend, podczas którego policjanci będą dbać o bezpieczeństwo. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na sposób podróżowania kierujących jednośladami i będą stanowczo reagować na wszelkie popełniane przez nich naruszenia.

Podczas długiego weekendu policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na drogi powiatu wyjedzie więcej patroli, które będą bacznie obserwować zachowania wszystkich kierujących. Szczególną uwagę mundurowi skierują na podróżujących jednośladami.

Sprzyjająca aura sprawia, że na drogach można spotkać coraz więcej osób jadących: motocyklami, motorowerami czy rowerami. Niestety, zdarza się że brawurowa jazda użytkowników jednośladów i łamanie przez nich przepisów doprowadzają do tragicznego finału. Jednoślady nie posiadają zabezpieczeń typu: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy inne środki techniczne chroniące przy zderzeniu. Dlatego w przypadku zderzenia kierujący jednośladem jest dużo bardziej narażony na poważne obrażenia. Apelujemy także do kierujących samochodami, aby nawet kilkukrotne patrzyli w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

Pamiętajmy, że największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają sami kierowcy. Dlatego wybierając się w jakąkolwiek podróż bądźmy odpowiedzialni i rozsądni zgodnie z zasadą – bezpiecznie do celu.

KPP Włodawa
E.T.

Skip to content