AKTUALIZACJA – Autokary i busy nie przejadą przez drogowe przejście graniczne z Ukrainą w woj. Lubelskim

Jak poinformowały nas służby graniczne Ukrainy, w drogowych przejściach granicznych w Rawie Ruskiej oraz Jagodzinie, zostały wstrzymane odprawy autobusów oraz busów. Odpowiednikami tych przejść po polskiej stronie są drogowe przejścia graniczne w Hrebennem oraz Dorohusku.

W drogowych przejściach granicznych w Rawie Ruskiej oraz Jagodzinie, służby Graniczne Ukrainy, wstrzymały do odwołania, odprawę autokarów oraz busów na obu kierunkach.

Wyjątek mają stanowić autokary z obywatelami Polski powracający na terytorium RP oraz osobami mającymi prawo stałego lub czasowego  pobytu w Polsce. Dodatkowo, wyjątek ten będzie dotyczył autokarów na kierunku wyjazdowym z Polski, prowadzonych przez ukraińskich kierowców, których pasażerami będą obywatele Ukrainy oraz osoby posiadające zezwolenie pobytu, powracający na terytorium UA.

W dalszym ciągu przez drogowe przejście graniczne Rawa Ruska – Hrebenne oraz Jagodzin – Dorohusk, podróżni będą mogli przekroczyć granice przy wykorzystaniu do tego celu pojazdu osobowego.

NOSG

Skip to content