180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze.

uczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy – dodaje szef MC.

Jak będzie wyglądała procedura? Szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Ekspresowa procedura wnioskowania i wypłata środków. O pieniądze może wnioskować każda gmina i powiat.

Na jakie kwoty można liczyć? Już dziś wiemy, że będzie to nie mniej niż 40 tysięcy złotych na samorząd.

Co więc powinni zrobić teraz włodarze gmin i powiatów? Przede wszystkim oszacować potrzeby.

Drugi krok – rozpocząć zakupy. Wydatki można już ponosić, wnioski zaczniemy przyjmować od 1 kwietnia. Nie wskazujemy parametrów sprzętu, zależy nam na tym, by samorządy zmaksymalizowały efekty wsparcia, działając w oparciu o potrzeby mieszkańców i maksymalizując liczbę zakupionego sprzętu. Chodzi o to, by trafił do jak największej grupy potrzebujących uczniów.

Kolejny krok – to wniosek do CPPC.

Nie potrzeba wkładu własnego. Złożenie wniosku to gwarancja wypłaty.

u społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.

Przenieś lekcje na… – obejrzyj nasze tutoriale

Ministerstwo Cyfryzacji

4 komentarzy "180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli"

  1. Zamach stanu | 29 marca 2020 at 11:17 |

    I znowu rozdawnictwo tym razem pod płaszczykiem walki z wirusem. Były darmowe komputery dla ludzi? Były! Nabrali się laptopów nawet ci co wiem że nie są potrzebujacy.? Nabrali. Dostali 500+? Dostali! To ja się teraz pytam gdzie to qwa wszystko jest?! Gdzie ten sprzęt i te pieniądze?! Przeżarte i przepite! Teraz znowu dają prezenty i majstrują po nocach bo Adrian musi wygrać wybory! Za chwilę pod pretekstem wirusa pozamykajmy nas wszystkich w domu i pozwolą wyjść tylko 10 maja zagłosować ale tylko na ich kandydata. W przeciwnym razie 30 tysięcy. Oczywiście zadbali o swój żelazny elektoralna i do nich pójdą z urną żeby nie narażać lepszego sortu. Panie Kaczyński jednak jesteś pan słowny “raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy”. Ciekawe kiedy harcerze macierewicza będą chodzić po ulicach!

  2. 180 milionów! Kupa kasy jak się patrzy w sumie. Podzielone przez ilość samorządów w Polsce gminnych (liczymy bez powiatów i województw) czyli 2477 daje około 73 tysięcy na gminę. Podzielmy to teraz przez cenę laptopa około 2500 zł (można i mniej ale można też zaoszczędzić kupując samochód bez kół) daje UWAGA około 30 urządzeń! ŚMIECH bo ten projekt nie wyjdzie poza urzędników, którzy sobie je klepną.

  3. Niestety jak znam życie to laptopy będą kupowane znacznie tańsze (czytaj gorsze). Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze, że jeśli kryzys minie to coś z tym sprzętem trzeba robić. Ale z drugiej strony, nie wierzę, że sale komputerowe w szkołach nie wymagają “odświeżenia”. Kolejna sprawa to to, że większość pieniędzy przejmą duże firmy, nie rzadko nie płacące podatków w Polsce.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content