MAKEUP

Wieczorne oczyszczanie twarzy – czego użyć?

Niewiele kobiet może poszczycić się nieskazitelną cerą bez cienia niedoskonałości. Większość, aby osiągnąć taki stan, musi włożyć nieco wysiłku w codzienną pielęgnację. Jednym z jej najważniejszych elementów jest oczyszczanie twarzy – niezwykle istotne, jeśli chcesz zachować zdrową i zadbaną skórę. Poznaj najlepsze metody!

Postaw na piękno!

Dlaczego higiena cery jest aż tak bardzo istotna? Dokładne mycie tkanki nie tylko pozwala na odzyskanie komfortu, lecz także wpływa korzystnie na przyswajanie cennych substancji odżywczych. Gruntownie oczyszczona skóra swobodnie absorbuje składniki poprawiające jej wygląd i kondycję.

Na rynku beautyistnieje wiele preparatów, których kluczowym zadaniem jest dbałość o higienę twarzy. Jak w tym gąszczu wybrać coś dla siebie? Na początku warto przyjrzeć się potrzebom cery – przetłuszczająca się wymaga innej pielęgnacji niż sucha czy wrażliwa. Następnie poznaj specyfikę kosmetyków, których zamierzasz użyć.

Co najlepsze?

Najbardziej popularnymi w oczyszczaniu twarzy są żel, płyn micelarny oraz mleczko. Czym różnią się między sobą?

Najdelikatniejszy z nich – płyn micelarny – idealnie nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej oraz naczynkowej (co nie znaczy, że panie z inną skórą nie mogą po niego sięgnąć). Dlaczego? Jego formuła opiera się na bazie roztworu wodnego oraz małych cząsteczek zwanych micelami. Te ostatnie łączą się z kurzem, nadmiarem sebum oraz makijażem, a następnie usuwane za pomocą wody.

Niektóre produkty dodatkowo są wzbogacone składnikami aktywnymi, na przykład kwasem hialuronowym albo witaminami, dzięki czemu również pielęgnują tkankę – nawilżają, odżywiają, regenerują oraz przynoszą ukojenie.

Mleczko posiada cięższą formułę. Jedwabista konsystencja przyjemnie rozprowadza się na skórze, więc kosmetyk działa bardzo delikatnie. Jego wadą jest to, że czasami pozostawia obciążającą warstwę. Z tego powodu powinny unikać go panie z cerą problematyczną i przetłuszczającą się. Preparat najlepiej sprawdza się w przypadku skóry przesuszonej.

Najagresywniej działającym specyfikiem jest żel do twarzy. Źle dobrany przyniesie tkance więcej szkód niż pożytku. W jego składzie często można napotkać kontrowersyjne komponenty, takie jak SLS i SLES. Są to detergenty, które z jednej strony precyzyjnie uwalniają naskórek od zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, z drugiej jednak mogą powodować jego silne przesuszenie. Najbardziej odporna na czynniki zewnętrzne jest cera tłusta i to ona otrzyma najwięcej korzyści ze stosowania żelu.

Alternatywą do wymienionych wyżej metod jest… oczyszczanie skóry za pomocą mieszanki olejów – w myśl zasady, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Zaletą tego rozwiązania jest to, że jest ono całkowicie wolne od chemii. Niektóre panie mogą reagować uczuleniem na naturalne składniki. Jeżeli jednak tak się nie stanie, najbardziej za oczyszczanie takim eliksirem podziękuje cera dojrzała, na której widoczne są już zmarszczki, przebarwienia oraz utrata sprężystości. Oleje bowiem to prawdziwe bogactwo witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki którym kompleksowo odżywiają, nawilżają oraz rewitalizują tkankę.

Po aplikacji mieszanki przetrzyj twarz specjalną chusteczką, na przykład z muślinu (dostępna na MAKEUP). Powinna być używana wyłącznie do tego celu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii.

Precyzyjnie oczyszczona skóra szybko odwdzięczy się zdrowym i promiennym wyglądem. Warto wprowadzić pozytywne nawyki do jej pielęgnacji już dziś!

Skip to content