Z dzielnicowym o akcji „Świeć przykładem”

Wspólna zabawa połączona z uświadomieniem dzieci o konieczności używania elementów odblaskowych była tematem spotkania przeprowadzonego ostatnio w Szkole Podstawowej w Woli Uhruskiej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z pracą policjanta, jak też obejrzeli sprzęt policyjny.

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi i ich opiekunami w Szkole Podstawowej w Woli Uhruskiej. Wspólna zabawa, pod okiem opiekunów i policjanta połączona była z uświadomieniem dzieci jak prawidłowo korzystać z pobocza czy przechodzić przez jezdnię. Podczas spotkania policjant przekazał dzieciom jak ważne są odblaski, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód.

Wszystkie maluchy wiedzą już o tym, że idąc na grupową wycieczkę, muszą zachować szczególną ostrożność, słuchać poleceń opiekuna, a podczas przechodzenia przez drogę powinny podnieść rękę do góry. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z pracą policjanta, porozmawiać z funkcjonariuszem oraz zobaczyć, jak wygląda sprzęt policyjny.

K.ZP
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki