Z Bożym uśmiechem – wernisaż fotografii Pauliny Szczepanik

Kiedy Pan Bóg stworzył kobietę, pojawił się anioł i spytał:
– Czemu tyle czasu Ci to zajęło Panie?
Pan mu odpowiedział:
– Widziałeś zamówienie? Musi być całkowicie zmywalna, ale nie plastikowa, ma dwieście ruchomych części, działa na kawie i niewielkiej ilości jedzenia, ma łono, w którym się mieści dwoje dzieci naraz, ma taki pocałunek, który leczy każdą rzecz, od startego kolana, do złamanego serca.

DSC 0038

Takim multitaskingowym cudem stworzenia jest Paulina Szczepanik. Autorka najnowszej ekspozycji w Galerii Na Poddaszu. Jak sama o sobie mówi jest przede wszystkim mamą piątki dzieci – trójka bryka wesoło podczas ich wspólnych wizyt w bibliotece, jedno z nich obserwuje nas z nieba, kolejne natomiast, jeszcze przez kilka tygodni ukrywać się będzie pod jej sercem. Pomimo całego zamieszania jakie gwarantują Paulinie pociechy, udaje się jej znaleźć chęci i energię na rozwijanie swojej pasji, jaką jest fotografia.

Wystawa „Powstań przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź” jest dokumentacją narodzin przyjaźni pomiędzy Pauliną, a znaną już we Włodawie modelką Justyną Kabacińską. Piękne i mądre kobiety, we wspaniałych okolicznościach nadbużańskiej przyrody. Fotografka uczyniła tematem swoich prac kobietę, jako dobre dzieło Boga, a zdjęcia opatrzyła cytatami z Pisma Świętego. Podczas spotkania z włodawską widownią z szerokim uśmiechem i ogromnym wdziękiem opowiedziała o swoich biblijnych “idolkach”, pełnych poczucia humoru rozmowach z Bogiem oraz wystawie jako formie rozliczenia się z Nim ze swojego talentu.

Paulino trzymamy kciuki za spełnienie Twoich artystyczno-zawodowych marzeń w dziedzinie fotografii dziecięcej! 🙂

Wystawę zwiedzać można do kwietnia 2018 r.

Urszula Panasiuk

MBP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki