Tipi, tipi. Grupa Nadaktywna najmłodszym

W środę 22 czerwca 2016 r. Sala Widowiskowa Włodawskiego Domu Kultury wypełniła się najmłodszą, ale najbardziej wymagającą widownią – przedszkolakami i uczniami klas „0” z miejscowych placówek.
Maluchy skusił ostatni w tym sezonie występ Koła Teatralnego „Grupa Nadaktywna” działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Młodzi aktorzy dali „kosmiczny” popis swoich umiejętności zarażając uśmiechem, melodią i pozaziemskim językiem „TIPI-TIPI”.

Nadaktywni, 22.06.16 r.
Fot. Krzysztof Popko

Prace nad tym spektaklem rozpoczęliśmy we wrześniu 2015 r. Tworzeniu scenariusza i kolejnym próbom towarzyszyły zajęcia profilaktyczne dotyczące reagowania na przejawy cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

W tym czasie wydarzyło się sporo: byliśmy na wycieczce w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, której towarzyszyły sesja zdjęciowa i gra terenowa; braliśmy udział w warsztatach aktorskich w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie prowadzonych przez Panią Ilonę Zgiet; zwiedzaliśmy galerię sztuki współczesnej; a nawet… serwerownię ogromnej firmy informatycznej!
Przypomnijmy też, że 17 kwietnia 2016 r. “Grupa Nadaktywna” udział w XVII Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, Wójta Gminy Hańsk i Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. W ramach zdobytego wyróżnienia grupa uczestniczyła w Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie (9-10 maja 2016) organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Dom Kultury LSM.

Wyjazdy młodych aktorów sfinansowane zostały przez Gminę Miejską Włodawa w ramach zadania publicznego „Turystyka i krajoznawstwo” oraz zadania “Edukacja, oświata i wychowanie”.

Działania związane z zajęciami teatralnymi i przygotowaniem spektaklu sfinansowała Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Zajęcia prowadziły Krystyna Skrabek, choreoterapeuta i teatrolog oraz Ula Panasiuk, specjalista ds animacji kulturalnej w MBP we Włodawie.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali nas w realizacji ostatniego przedstawienia oraz w działaniach trwających minione dziesięć miesięcy:
– Wiesławowi Muszyńskiemu Burmistrzowi Włodawy za trzymanie kciuków za sukcesy grupy oraz niesłabnącą przychylność w rozwoju młodych talentów. Kosmici podziękowali Burmistrzowi osobiście lądując w jego gabinecie bezpośrednio po spektaklu;
– Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie za niesłabnące wsparcie;
– Włodawskiemu Domu Kultury, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3 za przyjęcie roli partnera w realizacji ostatniej odsłony spektaklu “OBCY w naszym mieście”
– Pani Agnieszce Parczewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji scenicznej i kostiumów;
– Rodzicom za to, za wytrwałe kibicowanie i realizację szalonych pomysłów. W szczególności Państwu Marcie i Markowi Kucharukom;
– Panu Jurkowi za oprowadzenie po krętych serwerowych korytarzach;
– Małgosi Topolskiej za pomoc i wszystkim innym bibliotekarzom za cierpliwe słuchanie nawet najdziwniejszych odgłosów dochodzących z sali prób.

Po wakacjach wracamy z nową energią!:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

www.mbpwlodawa.pl

 

2 komentarzy "Tipi, tipi. Grupa Nadaktywna najmłodszym"

  1. Brettbioli | 7 maja 2017 at 20:00 |

    wh0cd127325 related site

  2. SteveHaila | 13 sierpnia 2017 at 19:34 |

    http://lasix.phartesdomusa.org/ maximum lasix dosage in 24 hours

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Anonim

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki