Starosta pogratulował uczennicy

Za wzorową postawę godną naśladowania, poczucie odpowiedzialności za życie drugiego człowieka, niezwykłą odwagę i empatię starosta Andrzej Romańczuk nagrodził listem pochwalnym Julię Kuryluk – uczennicę ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, której postawa i zachowanie zasługują na najwyższy szacunek.

– Serdecznie dziękuję za wzorową postawę obywatelską, jaką się wykazałaś, ratując życie drugiej osobie – mówił A. Romańczuk. – Warto dodać, że poświęcając się, by uratować cudze życie, nie zawahałaś się postawić na szali własnego. Swoją wyjątkową reakcją, która niestety w naszych czasach jest rzadko spotykana, przynosisz chlubę nie tylko macierzystej szkole, ale również całej społeczności powiatu włodawskiego. Twoje tak dojrzałe, i z całą pewnością zasługujące na miano bohaterskiego, zachowanie jest w dzisiejszym świecie, wyjątkowe i ze wszech miar godne wyróżnienia.

Przypomnijmy. W końcu listopada grupa uczniów z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie spotkała się w Brusie w mieszkaniu kolegi. W pewnym momencie usłyszeli wołanie kobiety o pomoc. Gdy wybiegli z mieszkania, okazało się, że piętro niżej na klatce stoi przerażona kobieta, a w łazience w mieszkaniu leży mężczyzna. Uczniowie wynieśli go z łazienki, a Julia Kuryluk ułożyła go w pozycji bezpiecznej. Następnie, na prośbę Julki, wezwali karetkę pogotowia. Gdy Julia dostrzegła, że mężczyzna nie oddycha, a jego tętno jest niewyczuwalne, przystąpiła do reanimacji, którą prowadziła aż do przyjazdu karetki pogotowia. Młodzi ludzie, aby przyspieszyć akcję ratowniczą, na dworze czekali na ratowników i skierowali ich do poszkodowanego. Julia, wyczerpana długotrwałą reanimacją, sama straciła przytomność, gdyż ma wadę serca.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Starosta pogratulował uczennicy"

  1. Brawo, miałaś okazja i sprawdziłaś się jako godna polecenia postawa człowieka względem osoby potrzebującej pomocy

  2. i w nagrodę nie dal poborów nauczycielowi …

  3. Po co nauczycielowi pobory, wazne ze w starostwie wszyscy dostali cala wyplate, ze wszystkimi dodatkami

  4. Włodawska celebrytka , skromność wiesz co to znaczy wszędzie już byłaś fb, tygodnik, i ciągle bochaterka jak dedektyw rutkowski zbijasaz popularność na krzywdzie ludzkiej

  5. no nie wytrzymam to nauczyciel zasłużył na nagrodę – biedak. komentarz o wynagrodzeniu nauczyciela w świetle dokonań Julii Kuryluk kompromituje nauczycieli.

    • sam(a) się kompromitujesz bo nie masz jak widać bladego pojęcia o co chodzi

  6. Wyrazy uznania! Julia, cieszę się, że jesteś Człowiekiem, z którego społeczność włodawska jest dumna. Dziękuję i wszystkiego najlepszego!

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki