Samorządowcy w gorączce

11 listopada 2018 roku – to termin wyborów samorządowych. Po wycofaniu się przez PiS z planowanych zmian w ordynacji wyborczej niemal wszyscy włodarze w powiecie odetchnęli z ulgą. Proponowany bowiem wcześniej przez obóz rządzący zakaz pełnienia funkcji wójta, burmistrza lub prezydenta przez więcej niż dwie ostatnie kadencje powodował niemal całkowite wyłączenie dotychczasowych włodarzy. – A tak to zostaną niemal na bank ci sami u władzy – komentuje jeden z urzędników.

Wybory samorządowe odbędą się w normalnym terminie, czyli w niedzielę, 11 listopada 2018. Tak mówi kodeks wyborczy. O ile oczywiście sejm tego nie zmieni. Przed kilkoma miesiącami propozycja PiS wprowadzenia zakazu pełnienia funkcji wójta, burmistrza i prezydenta przez dłużej niż dwie kolejne kadencje, która miałaby objąć również aktualnie rządzących, została przez prezesa tej partii wycofana. Gospodarze gmin, miast i miasteczek niemal gremialnie otworzyli z radości szampany. – No bo co poza byciem wójtem mogliby robić na przykład Kopieniak z Hańska czy Łukasik z Woli Uhruskiej, jeśli są nimi od 1990 roku? – komentują niektórzy. W powiecie włodawskim oznacza to w dużej mierze utrwalenie dotychczasowego układu. Co zatem może nas czekać za rok?

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

22 komentarzy "Samorządowcy w gorączce"

 1. to muszyński jest w ciemnej d….pie. nic nie robił przez te wszystkie lata

 2. Nazwiska od zawsze piszemy wielką literą. A po tej „ciemnej d…..”rozejrzyj się dokładnie. Jesteś tam ty i twoi kumple, którzy z braku innego zajecia zaśmiecają to forum. Jeżeli źle widzisz, to przyświecaj sobie oczkami!

 3. muszyński leni się

 4. była „Mrówka Z” (film taki) jest „Gnida Z” (taki człowieczek z Włodawy).

  Wyjaśniam Gnida to jajo Wszy. Taka na przykład Wesz ludzka (łac. Pediculus humanus)… pasożytuje na ludziach … ma krótką głowę … – opis się zgadza. Bua cha cha.

 5. „..Jego pozycja jest mocna, pomimo braku spektakularnych sukcesów w pozyskiwaniu unijnych środków na inwestycje…”
  Nawet dziennikarz stwierdza, że nic w mieście nie zrobił ten popularnie zwany akwizytorem. Przez te 3 lata dał zatrudnienie swoim krzysiom, którzy w podzięce wypisują poematy na jego cześć na forach oraz poklepują go po plecach i kadzą mu w pracy jaki to on jest wspaniały i niezastąpiony, na wyjazdach na Ukrainę polewają mu by dobrze się bawił, a krytykantów wyzywają

 6. Miasto Włodawa jest na samym końcu jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych wśród miast powiatowych

 7. Maniuś, tyle co Ty przechyliłeś na Ukrainie to Wodzirej musiałby ze trzy kadencje jeszcze rządzić. Co do zatrudniania tych Krzysiów to sam jesteś takim Krzysiem Holiego co tylko po stołeczkach skacze. Dramat Włodawy to to, że do koryta pchają się kolejne miernoty. JUREK WRÓĆ!!!

 8. Maniek Ty za to robisz bardzo dużo. Ostatnio na współ z Ryśkiem N spuściłeś w spektakularny sposób Włodawiankę do A klasy. Żeby było jeszcze zabawniej to w A klasie Włodawianka również dostaje baty. Wczoraj rywal sieknął nam 7 brameczek. A Ty nadal brandzlujesz się tym, że juniorów wywiozłeś do Kodnia, żeby sobie poklęczeli przed obrazkiem.

 9. Nie tylko, że nie odnotował spektakularnych sukcesów w pozyskiwaniu unijnych środków na inwestycje, to jeszcze jego ludzie PODNIEŚLI CENĘ ŚMIECI O 2zł!!!! Za chwilę będzie grzmiał pod publikę, jak to on dba o mieszkańców i karze obniżyć i znów odnotuje „sukces”. Ale tak to jest jak się nie zna na zarządzaniu miastem i spółkami podległymi, to się jeździ na Ukrainę i baluje.
  Chyba, że ta podwyżka jest zaplanowana, by znów można byłoby z dywidendy zrobić igrzyska przedwyborcze i kilka imprezek by powodzirejować.

 10. a ja mam 5 tys i jestem za muszynskim.

 11. Nie dość, że nie odbierają częściej śmieci i wszyscy są wkurzeni, to jeszcze podwyższa cenę za śmieci o to o dwa złote. Może wodzirej niech powie na co chce przeznaczyć tą podwyżkę, czy na bale, czy jakąś modernizację. Oczywiście gdyby chodziło o modernizację, to można byłoby ją zrobić za środki unijne, tylko jest jeden problem, wodzirej ze swoimi misiewiczami nie potrafi ich uzyskać. A co na to szanowni radni, jak zwykle bezradni, tylko podnoszą paluszki glusując za wszystkim pomysłami swojego wiesia i czekają na dzień wypłat diet.

 12. po muszyńskim nic nie zostanie w mieście. no może zakrzefska i bożenka w kolejce do rejestraji w PUP.

 13. a po Zańce przytargane truchło Taraszkiewicza… Mariusz serio chce Ci się ciągnąć tą głupkowatą dyskusję?

 14. muszyński baj baj .
  co za nierób
  a bożenka to na urlopie jest? cały dzień łazi po szmateksach. p[ewnie majtek edkowi szuka

 15. ja z agatką za muszyńskim.
  to nic że nic nie robi.
  kto nic nie robi ten nic nie schrzani!!!

 16. jak nisko trzeba upaść, żeby zostać politykiem

 17. Przecież on nawet nie daje sobie rady z pracownikami, siądzie w fotelu i się w nim kręci przez cały dzień pstrykając palcami, a pracownicy chodzą do sklepów w czasie pracy. Na poprzedika narzekano, ale ten miał przynajmniej układy i dostawał dofinansowania unijne do wniosków, które pisała wykwalifikowana pracownica. Ten natomiast pozatrudniał znajomków i działaczy partyjnych, którzy siedzą na portalach i wypisują poematy o swoim przewodniczącym.

 18. muszański cienias

 19. Wodzirej to słabiak i miernota i się podpina Na Burmistrza tyklo Romanczuk.

 20. Krzysie zaczęli pracować, zobaczyli dużo negatywnych komentarzy na temat swojego chlebodawcy, to powrzucali inne artykuły. Widać wodzirej boi się złych komentarzy na swój temat.

 21. Jak ludzie wykształceni ,mogą mieć tak niski poziom inteligencji?tego nie da się czytać

 22. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki