Rozwiązać koszmar Wspólnej

– Albo ja, albo ulica na cmentarz – mówi zdeterminowany radny powiatowy Edward Łągwa. Właśnie podjął walkę o remont miejsko-gminnej ul. Wspólnej we Włodawie. Złośliwi jednak od razu dodali do tego hasła radnego swoje: – I Edward, i cmentarz. A sprawa jest pilna, bo ulica wiodąca na cmentarz komunalny jest w fatalnym stanie.

Mieszkańcy od sześciu lat walczą bezskutecznie o remont tej ulicy, leżącej na pograniczu gminy i miasta Włodawa. Rok temu po raz kolejny złożyli wnioski do budżetu miasta i gminy, by ujęto w budżetach środki na jej remont. I co? I nic.


Teraz jednak za tę sprawę wziął się eksstarosta i radny powiatowy Edward Łągwa. Wygląda na to, że nie odpuści. – Pomimo by-passów i przepłynięcia przez ostatnie sto dni 400 km w basenie, mam na tyle siły, by zmusić władze samorządowe do zajęcia się tą ulicą. Może faktycznie uprawiam prywatę, bo chcę, by mnie prowadzono w ostatnią drogę właśnie przez tę ulicę, a nie przez wyboje, bo jeszcze z trumny wypadnę i dopiero będzie wstyd. Ale myślę, że ta ulica po tylu latach nicnierobienia zasłużyła na remont. Bo wcześniej czy później z niej skorzystamy prawie wszyscy – mówi 64-letni radny.

W ubiegłym roku we wniosku mieszkańcy ul. Wspólnej napisali kolejny apel do władz: – Droga ta corocznie zostaje wyrównywana kamieniami i gruzem budowlanym, który bardzo utrudnia, a nawet miejscami uniemożliwia ruch pieszy i rowerowy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Rozwiązać koszmar Wspólnej"

 1. Oby przebudowa tej ulicy nie spowodowała kolejnych nowych zagrożeń ruchu drogowego, tak jak zaistniało to po przebudowie skrzyżowania Lubelskiej z Długą (obok gminy). Powstał urodzaj na stłuczki w tym miejscu. Skutek przebudowy odwrotny od zamierzonego. Pogratulować projektantom.

 2. Nareszcie! Brawo panie Edwardzie, brawo wszyscy, którzy poprą i zrealizują ten projekt. Spodziewam się, że i parafia NSJ będzie za.

 3. jeszcze ta ulica to nie jest pomsta do nieba sa gorsze ulice powinno zainteresowac uica sie np rynek kolo urzedu , spokojna,

 4. Appiusz Klaudiusz | 6 czerwca 2017 at 19:57 |

  Jak Pan Panie Edwardzie przekona dwie rady do wykupu pasa drogowego, skoro budżety każdego roku pomijają ten temat, nie tylko dla tej ulicy ale dla całego terenu Gminy i Miasta? Do tego własności Nadleśnictwa i prywatne, być może nawet współwłasności przy blokach. Życzę cierpliwości. A może i radni dostrzegą problem i jakieś pieniądze zaczną na ten cel zabezpieczać a nie tylko przejadać opłaty planistyczne.

 5. A gdzie Pan Łągwa był przez tyle kadencji radcowania w mieście. Edek dla kogo ta ściema, a może jako wiceprezes MPGK zarabiający kilkanaście tysięcy za pierdzenie w stołek ,załatwisz że twoja firma zrobi Wspólną. Czekam na odpowiedz !

 6. Te 400 km Łągwa pływał na MOSiR w godzinach pracy to za co dostaje tyle kasy ?!?!?!?!?! To skandal !!!!!!!

 7. włodawianka | 15 czerwca 2017 at 15:13 |

  Pan Edward (niby zawsze taki lewicowiec SLD) to teraz wielki przyjaciel PiSowców, oprowadza się z nimi po całym mieście a nawet powiecie.

 8. i tak nie naprawią

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki