Pomogli dwóm żeglarzom wydostać się z wody

Wczoraj patrol wodny zauważył ok. 200 metrów od brzegu dwóch mężczyzn, którym wywróciła się żaglówka. Policjanci pomogli im wydostać się z wody i przetransportowali ich na brzeg. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Apelujemy o ostrożność i rozwagę nad wodą.

Jak co roku wielu turystów przyjeżdża do Okuninki nad jez. Białym, aby odpocząć. Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób przebywających nad jeziorem, jak i korzystających z kąpieli wodnych. Mundurowi zwracają uwagę na osoby kąpiące się, pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych  i reagują na wszelkie zagrożenia.

     Wczoraj patrol wodny w składzie: sierż. szt. Sylwester Kosidło i sierż. szt. Jacek Borsuk ok. godz. 13:00 zauważyli jakieś 200 metrów od brzegu wywróconą żaglówkę. W wodzie znajdowało się dwóch mieszkańców gm. Stężyca. Policjanci pomogli żeglarzom wydostać się z wody i przetransportowali ich na brzeg.

Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale policja cały czas apeluje o ostrożność i rozwagę nad wodą. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • zawsze należy nałożyć kapok kiedy pływamy: kajakami, żaglówkami czy rowerkami wodnymi;
  • pod żadnym pozorem nie wolno pływać sprzętami wodnymi jak i wchodzić do wody po spożyciu alkoholu;
  • dzieci mogą się kąpać wyłącznie pod opieką dorosłych;
  • należy zwracać uwagę na osoby wokół nas, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy i nie jesteśmy w stanie pomóc trzeba alarmować otoczenie i powiadomić służby.

    Niech ten czas odpoczynku będzie czasem bezpiecznym.

E.T.
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki