Piłeś? Nie jedź!

Prawie 3 promile alkoholu miał 61-letni kierujący volkswagena sharana, którego dalszą jazdę udaremnili urszulińscy policjanci po obywatelskim zgłoszeniu. W ręce urszulińskich stróżów prawa wpadł także 31-letni motorowerzysta, który miał z kolei ponad 2 promile. Trwa długi czerwcowy weekend, pamiętajmy że czas wolny nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Minionej doby na terenie całego województwa policjanci zatrzymali 19 nietrzeźwych kierujących.

Trwa długi czerwcowy weekend, podczas którego policjanci prowadzą działania na drogach w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Sprzyjająca aura sprawia, że na drogach jest wzmożony ruch, dlatego policjanci częściej kontrolują wszystkich kierujących i zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania w ruchu drogowym.

Kierowca volkswagena sharana został zatrzymany przez urszulińskich funkcjonariuszy po obywatelskim zgłoszeniu. 61-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Urszulińscy policjanci udaremnili także dalszą jazdę 31-letniemu motorowerzyście. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący to naprawdę duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każda nawet anonimowa informacja przekazywana policjantom przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Pamiętaj, jeżeli widzisz, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu nie wahaj się – dzwoń pod numer alarmowy 112. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, którego konsekwencjami prawnymi są między innymi:

  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
  • świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł;
  • kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz